Haberler

Vali Ali Fuat Atik Açıklaması

Güncel Haberler

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, "Geleceğimizin teminatı olan gençlerin eğitimi için her türlü desteği vermeye hazırız." dedi.

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, "Geleceğimizin teminatı olan gençlerin eğitimi için her türlü desteği vermeye hazırız." dedi.

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, beraberinde Libya Asmarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Mehdi Ali ile Vali Atik'i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Atik, üniversiteler kentlerin sosyo-ekonomik ve kültürel açıdan da gelişmesinde lokomotif bir güç olduğunu belirterek, "Geleceğimizin teminatı olan gençlerin eğitimi için her türlü desteği vermeye hazırız." dedi.

Rektör Erman ise, üniversiteyi daha iyi noktalara taşımak için büyük bir gayret ile çalıştıklarına işaret ederek, "Dinamik ve genç bir üniversite olarak, eğitim kalitesini daha da yükseltmek, akademik ve bilimsel çalışmalarla ilimizin kalkınmasına katkı sunmayı hedefliyoruz. 13 bin 500 öğrenciye hizmet veriyoruz. Gelecekte ülkemizin en iyi üniversiteleri arasında yerini alacağımıza inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Vali Atik, Libya Asmarya Üniversitesi Rektörü Ali'ye Siirt battaniyesi hediye etti.

Kaynak: AA / Güncel

Siirt Üniversitesi Murat Erman Fuat Atik Libya Politika Güncel Haberler

title