UYAP Vatandaş Portal ve Avukat Portal, Danıştay dosyalarını da kapsayacak - Haberler
Haberi Paylaş

UYAP Vatandaş Portal ve Avukat Portal, Danıştay dosyalarını da kapsayacak

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:
UYAP Vatandaş Portal ve Avukat Portal, Danıştay dosyalarını da kapsayacak

Adalet Bakanlığı, UYAP Vatandaş Portal ve Avukat Portal sistemlerinin, Danıştay dosyalarını da kapsayacak şekilde güncellendiğini duyurdu.

Yargı Reformu Strateji Belgesinde yer alan "Güven veren ve erişilebilir adalet" ile İnsan Hakları Eylem Planındaki "Adalete erişimin güçlendirilmesi" hedefleri kapsamında UYAP portallarının etkinliğinin ve kapsamının genişletilmesine devam edildi.

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü UYAP Avukat ve UYAP Vatandaşlar portalları üzerinden yeni bir güncelleme yaptı. Buna göre, "UYAP Vatandaş Portal" ve "UYAP Avukat Portal" üzerinden ilk derece mahkemesi olarak Danıştay'a dava açılabilecek. Ayrıca Danıştay Dava Daireleri Kurulları ve Dava Dairelerinde bulunan dava dosyaları incelenebilecek, Danıştay'daki dava dosyalarına evrak sunulabilecek. Harç ve posta gideri gibi ödemeler de uygulamalardan yapılabilecek.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi Danıştay Adalet Yargı Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title