Haberler

Ünlü Kadınlar Tek Nefes Oldu

Güncelleme:

Yüzlerini streç filmle kapatarak poz veren ünlü kadınlar, sessiz çığlık atarak tek nefes olduklarını anlattılar.

Kadına şiddete dikkat çekmek için yapılan "Her Ses Bir Nefes" isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında 58 ünlü kadının fotoğraflarından oluşan serginin açılışı Kozyatağı Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Dünya Kadınlar Günü kapsamında, Polisan Boya'nın katkılarıyla 58 ünlü kadın bir araya gelerek "Her Ses Bir Nefes" isimli sosyal sorumluluk projesine imza attı. "Her Ses Bir Nefes" projesi kapsamında düzenlenenen fotoğraf sergisi, kadınların yaşadığı sorunlara dikkat çekmeyi ve kamuoyunu bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

SESSİZ ÇIĞLIKLA TEK NEFES OLDULAR

Proje kapsamında çekilen fotoğraflarda her ünlü iki farklı konsept için poz verdi. İlk olarak yüzlerini streç filmle kapatarak poz veren sanatçılar, susturulmuş ve sindirilmiş kadınları simgelemeye çalıştılar. İkinci konseptte ise sessiz çığlık atarak tek nefes oldularını anlattılar. 58 ünlü kadın fotoğraflarına ayrıca toplumsal cinsiyet eşitsizliği, çocuk gelinler, eğitim eksikliği, sağlık sorunları, taciz, aile içi şiddet gibi konularda verdikleri mesajları eklediler.

"BİZİMDE GÜZEL ERKEKLERİMİZ VAR"

Projede yer alan oyuncu Ece Uslu, hergün biraz daha geriye gittiğimizi söylerek, "Bu çok acı. Ne yapılması gerekiyor? Bence insanın biraz kendini geliştirmesi gerekiyor. Benim buradaki konseptte söylediğim, 'Şiddet senin kendi acizliğindir' Çünkü insanın bunu önce kendi içerisinde halletmesi gerektiğine inanıyorum" dedi.

Projede yer alan bir diğer ünlü oyuncu Gülçin Şantırcıoğlu kara mekanizmasında olan insanların kendileri gibi düşünmediğine dikkat çekerek, "Bizimde güzel erkeklerimiz var... Durumdan rahatsız olan, hayatı boyunca bir kadına vurmamış olan erkeklerde var elbette. Fakat bu erkeklerde, bizim gibi düşünen kadınlarda hiçbir zaman bu yasayı çıkartacakları yerde olmayacaklar" şeklinde konuştu.

Manken Ece Gürsel ise projenin çok güzel olduğuna dikkat çekerek, "İşallah ufacıkta olsa katkımız olmuştur bizim. Hep beraber böyle tek ses, tek nefes olmak istedik. Kadına şiddet uygulayanın, gerçekten ciddi bir şekilde cezalandırılması gerekir ki, bir daha yapmasın, teşvik etmesin etrafındaki insanları" dedi.

PROJEYE DESTEK VEREN ÜNLÜ KADINLAR

Projeye destek veren; Açelya Akkoyun, Akasya Asıltürkmen, Aslı Omağ, Ayça İnci, Aydan Kaya, Aydilge, Ayşe Ertaş, Ayşen İnci, Bennu Yıldırımlar, Beste Bereket, Betül Arım, Betül Demir, Billur Kalkavan, Birsen Dürülü, Ceren Taçan, Deniz Özerman, Deniz Pulaş Akkartal, Didem Balçın, Didem İnselel, Didem Soydan, Dilek Yorulmaz, Duygu Yetiş, Ebru Üstüntaş, Ece Gürsel, Ece Uslu, Elif Güvendik, Emel Çölgeçen, Fatoş Kabasakal, Fulya Zenginer, Goncagül Sunar, Grup Hepsi, Gülçin Şantırcıoğlu, Gümeş Emir, İncilay Şahin, İpek Tanrıyar, Lale Cangal, Meltem Sırtıkara, Mine Çayıroğlu, Mine Tugay, Nilbanu Engindeniz, Oya İnci, Özge Borak, Pelin Akil, Pelin Batu, Sevtap Ünal, Sinem Güven, Sumru Yavrucuk, Şule Erden, Türkü Turan, Yasemin Hadivent, Yasemin Öztürk, Zeynep Mansur gönüllü olarak yer almıştır.

3 ŞEHİRDE 3 SERGİ

Proje kapsamında Polisan Boya tarafından Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı'nın Dayanışma Merkezi ofisi ve Kadın Sığınak'larının yenilenme çalışması ve tadilatı yapılacak. Proje yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre'nin üstlendiği "Her Ses Bir Nefes"e ayrıca Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Temsiciliği teknik destek verdi. Projenin fotoğraflarını ise Serhat Hayri (Studio Plus) ve Tayfun Çetinkaya (Bird Office) çekti. Sergi 3 yarı şehirde eş zamanlı olarak açıldı. İstanbul Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi, İstanbul Optimum Outlet, Ankara Optimum Outlet ve Adana Optimum Outlet'te görülebilecek olan sergiler 8 -30 Mart tarihleri arasında 10: 00 ? 22: 00 saatlerinde ziyaret edilebilecek.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ayça İnci Ece Uslu Polisan Politika Güncel Haberler

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanlığı sorusuna net cevap: Tek hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanlığı sorusuna net cevap: Tek hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

Bakmadan Geçme

KURBAN BAYRAMINA KAÇ GÜN KALDI 25 MAYIS 2024: Kurban bayramı ne zaman, hangi tarihe denk geliyor? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 25 Mayıs Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? 25 Mayıs hangi burç? 25 Mayıs'ta doğanlar hangi burç oluyor? 25 Mayıs tarihi hangi burç olur? 25 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 25 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 25 Mayıs Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi!
Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title