Haberler

Uluslararası Hrant Dink Ödülleri Angıe Zelter ve Şebnem Korur Fincancı'nın

Uluslararası Hrant Dink Ödülleri bu gece Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Uluslararası Hrant Dink Ödülleri bu gece Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Bu yılki ödülün yurtdışındaki sahibi, nükleer silahsızlanma alanındaki çalışmaları nedeniyle aktivist Angie Zelter olurken, yurtiçinden ödülü işkencenin saptanması konularındaki çalışmaları nedeniyle eski İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı ve İnsan Hakları Vakfı Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı aldı. Sunuculuğunu Olgun Şimşek'in yaptığı gecede konuşan Hrant Dink Vakfı Başkanı Rakel Dink, kendi hayatlarını riske atarak doğruluk adına cesurca mücadele eden başka insanları hatırlamak ve hatırlatmak istediklerini vurguladı. Ödülün yurtiçindeki sahibi Şebnem Korur Fincancı da, bir mahcubiyet içinde olduğunu ifade ederek, Böylesine anlamlı bir ödüle değer görülmenin verdiği bir mahcubiyet içindeyim. Hem yalnızca yapılması gerekeni yaptığınızda bu davranışın ödüllendirilmesinin mahcubiyeti hem de yapılması gerekenin bu topraklarda olağan bir değer olarak benimsenmesini yaygınlaştıramamış olmamızın utancını yaşıyorum dedi. Gecede ayrıca, Ara Dinkjian ve Ari Hergel mini bir konser verdi.

2009 yılından bu yana verilen Uluslararası Hrant Dink Ödülleri'ne, ayrımcılıktan, ırkçılıktan, şiddetten arınmış; daha özgür ve adil bir dünya için çalışan, bu idealler uğruna bireysel risk alan, ezber bozan, barışın dilini kullanan, bunları yaparken insanlara mücadeleye devam etme yolunda ilham ve umut veren kişiler değer görülüyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Olgun Şimşek Rakel Dink Hrant Dink İstanbul Politika Güncel Haberler

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde aracıyla yolu kapatarak eylem yapan şahıs tutuklandı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde aracıyla yolu kapatarak eylem yapan şahıs tutuklandı

Özgür Özel: Zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenleme hazırlığındalar

Özgür Özel: Zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenleme hazırlığındalar

Bakmadan Geçme

Ağrı Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Ağrı Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Afyonkarahisar Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Afyonkarahisar Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Adıyaman Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Adıyaman Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Adana Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Adana Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Arefe Günü kurban kesilir mi? İspanya - Hırvatistan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İspanya - Hırvatistan maçı ne oldu? İspanya - Hırvatistan maçı CANLI izle! (EURO 2024) İspanya - Hırvatistan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? #9917 Macaristan - İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Macaristan - İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? TRT 1 internetten neden izleyemiyorum, TRT 1 çöktü mü? #129300 Macaristan - İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Macaristan - İsviçre maçı ne oldu? #9917 TRT 1 neden çekmiyor, TRT 1 sorun mu var? Macaristan - İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) Macaristan - İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? MasterChef Soykan kimdir? İcardi'ye benzeyen MasterChef yarışmacısı kim? Yurtdışında bayram namazı saat kaçta kılınıyor? Almanya, Fransa, İngiltere...? Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? İl il bayram namazı saatleri belli oldu!
Yurt dışı harç puluna 10 kat zam mı geliyor? Miktarı yalanlamayan GİB, stokçuları uyardı

Yurt dışı harç puluna 10 kat zam mı geliyor? Miktarı yalanlamayan GİB, stokçuları uyardı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title