Haberler

Tv Kanalları "Diyarbakır Buluşması"Nı Bin 460 Haberle 142 Saat Ekranlarına Taşıdı

Geçtiğimiz hafta sonu medya, gözünü Diyarbakır'da düzenlenen toplu açılış törenine dikti.

Geçtiğimiz hafta sonu medya, gözünü Diyarbakır'da düzenlenen toplu açılış törenine dikti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani'nin birlikte katıldığı törende, birçok ilke imza atılırken, Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses'in yaptığı düet ilgi topladı. Medya Takip Merkezi (MTM), çözüm sürecinde önemli bir adım olarak lanse edilen bu buluşmanın, televizyon kanallarına yansımalarını inceledi.

16 Kasım Cumartesi günü Diyarbakır'da gerçekleşen Erdoğan-Barzani buluşmasının görsel medya ölçümlemesini yapan Medya Takip Merkezi, 16 ve 17 Kasım tarihlerini kapsayan bir haber raporu yayınladı. Buna göre, "Diyarbakır Buluşması", " Diyarbakır'da Tarihi Gün", " Diyarbakır'da Tarihi Buluşma" gibi başlıklarla duyurulan toplu açılış töreni, bin 460 haberle 142 saat süre ekranlara taşındı.

Araştırmaya göre, iki gün boyunca konu ile ilgili en fazla haber yapan TV kanalı, 128 haber spotu ile A Haber oldu. Diyarbakır buluşmasını 14 saat süreyle ekrana taşıyan kanal, süre anlamında ise en fazla yer veren ikinci kanaldı.

Aynı rapora göre Ülke TV, Diyarbakır buluşmasını süre olarak en fazla ekranına taşıyan TV kanalı oldu. Konu ile ilgili, 16 - 17 Kasım tarihleri arasında 15 saat yayın yapan Ülke TV, toplamda 75 haber spotu ile en fazla haber yapan kanallar arasında yer aldı.

Konuyla ilgili en fazla haber spotu yayınlayan diğer TV kanalları, CNN Türk (113 spot), Bugün TV (103 spot), Habertürk (101 spot) ve NTV (89 spot) olurken, süre anlamında Diyarbakır buluşmasını en fazla ekranlara getiren kanallar ise, A Haber (14 saat), Habertürk (13 saat), Skytürk 360 (12 saat) ve Kanal 24 (11 saat) olarak sıralandı.

Veriler, MTM Medya Takip Merkezi'nin 16-17 Kasım 2013 tarihleri arasında 55 TV kanalı üzerinden gerçekleştirdiği haber takip sonuçlarına göre derlendi.

Kaynak: ANKA / Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Şivan Perver Diyarbakır Politika Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title