Türk müziğinin usta sesleri bu hafta İBB Cemal Reşit Rey'de - Haberler
Haberi Paylaş

Türk müziğinin usta sesleri bu hafta İBB Cemal Reşit Rey'de

Bültenler - Güncel
 - Güncelleme:
Türk müziğinin usta sesleri bu hafta İBB Cemal Reşit Rey'de

İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu, bu hafta "Bizim Havalarımız" programı ile Zafer Gündoğdu'yu, "Bin Yılın Ozanları" konser dizisiyle Yavuz Bingöl'ü ve "İstanbul'da Pazar Konserleri" kapsamında Nurdan Torun'u ağırlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), bu hafta Türk müziğinin usta seslerini sahnesinde konuk edecek.

Zafer Gündoğdu'nun koro ve orkestra şefliğini üstleneceği "Bizim Havalarımız" programının ikincisi, 21 Kasım Pazartesi günü CRR'de gerçekleşecek. Konser serisi kapsamında her ay Türkiye'nin dört bir yanından yöresel ezgileri İstanbullu müzikseverler için seslendiren sanatçılar, bu kez İç Anadolu Bölgesi'ne ait eserleri yorumlayacak. Emel Taşçıoğlu, Gülşen Kutlu ve İsmail Altunsaray'ın solist olarak yer alacağı "Bozkırda Yeşeren Türküler İç Anadolu Bölgesi" adlı konser programı, 20.00'de başlayacak.

Halk ozanlarımızın eserlerinin seslendirildiği "Bin Yılın Ozanları" konser dizisi kapsamında Yavuz Bingöl, 23 Kasım Çarşamba günü müzikseverler ile bir araya gelecek. Şef Orhan Şallıel yönetimindeki Oda Orkestrası eşliğinde Dadaloğlu ve Âşık Ruhsatî'nin eserlerini yorumlayacak olan Bingöl, 20.00'de dinleyicilerinin karşısında olacak.

"İstanbul'da Pazar Konserleri"nin konuğu Nurdan Torun

Türk müziği hayranları için eski bir gelenek olan gündüz konserlerine tekrar hayat vererek yeni sezonda da yaşatmaya devam eden İBB CRR, 27 Kasım Pazar günü Türk Sanat Müziği'nin önemli isimlerinden Nurdan Torun'u ağırlayacak.

"İstanbul'da Pazar Konserleri"nin kasım ayı ikinci konuğu Nurdan Torun, birbirinden güzel şarkılardan oluşan eşsiz bir repertuvarla CRR sahnesinde olacak. Müzikseverlere tadına doyulmaz bir gün yaşatacak olan sanatçının bu kaçırılmayacak konseri, 14.00'te başlayacak.Bültenler / Güncel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zafer Gündoğdu Yavuz Bingöl Nurdan Torun Güncel Haberler

title