Haberler

Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Heyeti Erciş'te

Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Başkanı İrfan Tatlıoğlu ve 22 il temsilcisi, Türklerin Anadolu’ya girişinin 1000’inci yıldönümü nedeniyle geldikleri Van’ın Erciş ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na katıldılar.

Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Başkanı İrfan Tatlıoğlu ve 22 il temsilcisi, Türklerin Anadolu'ya girişinin 1000'inci yıldönümü nedeniyle geldikleri Van'ın Erciş ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na katıldılar.

Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Başkanı ve Orhaneli Belediye Başkanı Tatlıoğlu, birliğe bağlı 22 il temsilciyle birlikte Oğuz Türklerinin Anadolu'ya girişinin 1000'inci yılı kutlamaları kapsamında Erciş ilçesine geldi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ilçe halkı ile birlikte kutlayan Tatlıoğlu, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Şirin Yaşar'a Yörük Türkmen boyunluğu olan 'keyfe'nin yanı sıra Erciş toprağına karıştırılmak üzere Ertuğrul Gazi'nin mezarından getirdiği toprak ve Kur'an-ı Kerim hediye etti.

Ardından, tören alanında bir konuşma yapan Tatlıoğlu, Erciş'i kendi evleri, kendi toprakları gördüklerini belirterek, "Anadolu'ya Türklerin gelişinin, buraları yurt edinişinin 1000. yılını tarihe iz düşmek maksadıyla edindiğimiz bilgilerle 1000 yıl önce 1018 yılında Çağrı Bey'in 3 bin atlısıyla beraber bir öncü kuvvet olarak buralara gelip, Van Gölü'nün etrafına; özellikle Erciş ve Ahlat'a yerleştiğini biliyoruz. Bizler de 1000 yıl sonra bu toprakları yurt yapan, vatan yapan yerlere gidelim ve ecdadımızın eserleriyle karşılaşalım dedik. Buraların yöneticileriyle, idarecileriyle, insanlarıyla, akrabalarımızla kucaklaşmak için Bursa'dan yola çıktık. 22 il temsilcimizle birlikte son durağımız olan Erciş'e geldik. Misafirperverliğiniz için ilçe halkına teşekkürlerimizi iletiyoruz" dedi.

Ardından heyeti makamda ağırlayan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Yaşar ise, bu birlikteliği bir arada görmekten Ercişliler olarak mutlu olduklarını belirterek, heyet temsilcilerine Erciş'i hatırlayacakları hediyeler takdim etti.

Erciş'in tarihi ve turistik yerlerini de gezen heyet, ilçe merkezinde bulunan Kara Yusuf Paşa Camisi'ne Kara Yusuf Paşa'nın hayatını içeren bir kitabe astıktan sonra Erciş Karakoyunlu Türkmenleri Başkanı İzzet Şevketoğlu tarafından onurlarına verilen yemeğe katıldılar. Heyet, Ulupamir Mahallesi'nde bulunan Kırgızlıları da ziyaret ettikten sonra ilçeden ayrıldılar. - VAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mehmet Şirin Yaşar İrfan Tatlıoğlu 23 Nisan Erciş Politika Güncel Haberler

Kocaeli'de lisedeki mezuniyet töreninde kıyafet krizine Bakan Tekin'den açıklama

Kocaeli'de lisedeki mezuniyet töreninde kıyafet krizine Bakan Tekin'den açıklama

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı 14 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Karabük bayram namazı saat kaçta 2024? Karabük bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı 14 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 14 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi Kahramanmaraş bayram namazı saat kaçta 2024? Kahramanmaraş bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı Isparta bayram namazı saat kaçta 2024? Isparta bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı Iğdır bayram namazı saat kaçta 2024? Iğdır bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı Dilan Polat- Engin Polat çıktı mı, tahliye mi oldu? Dilan Polat, Engin Polat son durum ne? Sıla Doğu beraat mı etti, tahliye mi oldu? Sıla Doğu-Can Doğu tahliye oldu mu? #129300 Hakkari bayram namazı saat kaçta 2024? Hakkari bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Sinan Ateş davasında görevden alınan Başsavcı Vekili bölge savcısı oldu

Sinan Ateş davasında görevden alınan Başsavcı Vekili bölge savcısı oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title