Haberler

Trabzon Trabzon'da Evleri Yıkılan Ailenin Dramı Hd

Trabzon Trabzon'da evleri yıkılan ailenin dramı HDTrabzon'da evleri yıkılan ailenin dramıTRABZON'un Tonya ilçesinde boşalttıkları heyelan riski taşıyan evleri yıkılan ve geçici olarak sığındıkları komşularının evine yerleşen 5 kişilik aile zor koşullarda yaşam mücadelesi veriyor.

Trabzon Trabzon'da evleri yıkılan ailenin dramı HD

Trabzon'da evleri yıkılan ailenin dramı

TRABZON'un Tonya ilçesinde boşalttıkları heyelan riski taşıyan evleri yıkılan ve geçici olarak sığındıkları komşularının evine yerleşen 5 kişilik aile zor koşullarda yaşam mücadelesi veriyor. Aile, yeni ev yapımı için yetkililere yardım çağrısında bulundu.

Tonya ilçesi Sağrı Mahallesi'nde oturan Ahmet Sağlam'ın evinin duvarlarında ve zemininde çatlaklar oluştu. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik elemanlarının yaptığı incelemede, evin yıkılma riski taşıdığı belirlendi, can ve mal güvenliği açısından boşaltılması istendi. Evi boşaltan Sağlam ailesi komşularının verdiği eski bir eve sığındı. Riskli yapı da yıkıldı. Sığındıkları evde yatalak hastaları ile birlikte zor koşullarda yaşadıklarını anlatan Sağlam ailesi, yeni ev yapacak maddi güçleri olmadığını belirterek kendilerine yardım eli uzatılmasını istedi.

Ailenin fertlerinden Fer­hat Sağlam, risk nedeniyle boşalttıkları evlerinin yıkıldığını belirterek komşularının evinde yaşamaya çalıştıklarını söyledi. Sağlam, 'Hangi kuruma yardım için başvurduysak olumlu cevap alamadık. Biz bu devletin vatandaşı değil miyiz' Kimse bizimle ilgilenmiyor. Yardım bekliyoruzö dedi.

Feride Sağlam da yıkılan evlerinin yenisinin yapılması için yardım çağrısında bulunarak '35 yıldır yatalak hasta bakıyorum. 35 yıldır kendim bezledim, kendim bez aldım. Ben de ameliyat oldum, sağlık sorunlarım var. Çocuklarıma yardım edemiyorum. Bir çocuğum evlendi, İstanbul'da asgari ücret ile çalışıyor. Buraya geldi yatmaya yerimiz yok. Evime gelin koyamıyorum. Ne yapmam lazım' Şu anda komşumun evinde kalıyorum. Allah kimsenin başına böyle bir durumu vermesinö diye konuştu.

Evsiz kaldıklarını anlatan Zeynep Sağlam ise 'Babam yatalak hasta. Evimiz yıkıldı, devlet bize çıkın dedi. Herhangi bir destek alamıyoruz. İşim gücüm her hangi bir şeyimiz yok. 7 kardeşiz, işimiz gücümüz yok. Allah rızası için devletimizden yardım talep ediyoruz. Ben babamı bakmakla yükümlüyüm ama onu daha bakacak gücüm kalmadıö diyerek kendilerine yardım yapılmasını istedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ahmet Sağlam Trabzon Tonya Politika Güncel Haberler

Tehdit, yasak aşk, rüşvet! Kadın hakimle ilgili skandal iddialar

Tehdit, yasak aşk, rüşvet! Kadın hakimle ilgili skandal iddialar

Rize'de İlçe Jandarma Komutanı, eşinin şüpheli ölümü sonrası tutuklandı

Rize'de İlçe Jandarma Komutanı, eşinin şüpheli ölümü sonrası tutuklandı

AK Parti Aydınlar Belde Belediye Başkanı Karamercan trafik kazasında hayatını kaybetti

AK Parti Aydınlar Belde Belediye Başkanı Karamercan trafik kazasında hayatını kaybetti

Arda Güler'in muhteşem golüne Real Madrid'in yıldızı da tepkisiz kalmadı

Arda Güler'in muhteşem golüne Real Madrid'in yıldızı da tepkisiz kalmadı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title