Haberler

Trabzon'da Yunus Emre ve Türkçemiz Konulu Söyleşi Düzenlendi

Güncelleme:

Trabzon'un Of ilçesinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Kemal Tavukçu'nun katıldığı 'Yunus Emre ve Türkçemiz' konulu söyleşi düzenlendi. Tavukçu, Türkçe'nin zenginliğine dikkat çekerek dilin bozulması halinde milletin özünün de bozulacağını vurguladı. Programda emeği geçenlere teşekkür eden Tavukçu'ya Türk bayrağı hediye edildi.

Trabzon'un Of ilçesinde "Yunus Emre ve Türkçemiz" konulu söyleşi organize edildi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Kemal Tavukçu, Milli Eğitim Bakanlığının "Dilimizin Zenginlikleri" projesi kapsamında Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi'nde düzenlenen söyleşiye katıldı.

Tavukçu, Türkçe'nin zenginliğine dikkati çektiği sunumunda Yunus Emre'nin hayatını anlattı.

Dilin bir milletin yazılımı ve kodu olduğunun altını çizen Tavukçu, dilin bozulması halinde milletin özünün de bozulacağını kaydetti.

Öğrencilerin sorularını cevaplayan Tavukçu, programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaymakam Yiğit Yaşar Demirer, Tavukçu'ya filografi işlemeli Türk bayrağı, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun da İbrahim Cudi Bey'in Türkçe sözlüğünü hediye etti.

Kaynak: AA / Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Orhan Kemal Tavukçu Orhan Kemal Yunus Emre Yunus Emre Edebiyat Trabzon Of Edebiyat Kültür Güncel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Bakmadan Geçme

İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Almanya Macaristan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Almanya Macaristan maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Almanya Macaristan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Almanya Macaristan maçı ne oldu? 19-20 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 19-20 Haziran hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? EURO 2024 C Grubu Puan Durumu! C Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 C Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 B Grubu Puan Durumu! B Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 B Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 A Grubu Puan Durumu! A Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 A Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? Almanya Macaristan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Almanya Macaristan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Hırvatistan Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hırvatistan Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Nedim Bajrami hangi takımda, nerede oynuyor? Arnavutluk Milli Takım oyuncusu Nedim Bajrami kimdir? TRT 1 canlı maç izle! (4K) İSKOÇYA-İSVİÇRE CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Hırvatistan Arnavutluk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hırvatistan Arnavutluk maçı ne oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi!
Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

title