Haberler

Tokatlıların Buluşması Renkli Görüntülere Sahne Oldu

AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayları Özlem Zengin ve Harun Karaca tarafından düzenlenen “Tokatlılar Gecesi” renkli görüntülere sahne oldu.

AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayları Özlem Zengin ve Harun Karaca tarafından düzenlenen "Tokatlılar Gecesi" renkli görüntülere sahne oldu. Geceye Başbakan Ahmet Davutoğlu da telekonferans yöntemi ile bağlandı.

AK Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili adayları Özlem Zengin ve Harun Karaca tarafından Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen "Tokatlılar Gecesi" renkli görüntülere sahne oldu. Tokatlı sanatçıların sahne aldığı, Hey 15'li ağıdının sahnelendiği, şarkıların ve türkülerin okunduğu gecede hem eğlenceli, hem de hüzünlü anlar yaşandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun telekonferans yöntemi ile bağlandığı geceye Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti İstanbul Milletvekili adayları Özlem Zengin, Harun Karaca, Uğur Işılak, Tülay Kaynarca ve çok sayıda Tokatlı vatandaş katıldı.

Tokatlı sanatçı Zeliha'nın çıktığı sahnede "Hey 15'li" türküsünü ağıt olarak okuması ve türkünün drama olarak sahnelenmesi herkesi duygulandırdı. Sürpriz yaparak geceye katılan ünlü sanatçı Doğuş da "Özlem Zengin'e söz verdim, ufak da olsa bir şarkı söyleyeceğim" dedi. Mikrofonu eline alan Doğuş, bir şarkı söyleyerek sahneden ayrıldı. Daha sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'dan telekonferans yöntemi ile Tokatlılara seslendi. Davutoğlu'nun katılımı Tokatlılar tarafından büyük alkış aldı.

7 Haziran seçimlerine kısa bir süre kaldığını belirten AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Harun Karaca, "9 seçimdir huzurlarınıza geliyoruz. 3 genel, 3 yerel seçim, 2 referandum, 1 cumhurbaşkanlığı seçimi 9 seçimde karşınıza çıktık. AK Parti'yi bu 9 seçimde birinci yaparak destek verdiniz. 10'uuncu seçimde de inşallah gülen yüz bizim yüzümüz olacak. Necip Fazıl Kısakürek 'bizdeki muhalefet hükümeti düşürmek şartıyla vatanı düşürmeye bile razıdır' diyor. İşte bugün ki muhalefet de AK Parti'yi düşürmek için vatanı düşürmeye bile razıdır. Bu millet onlara 65 yıldır fırsat vermiyor. İnşallah 7 Haziran'da da fırsat vermeyecektir" dedi.

2015'in Tokatlılar senesi olduğunu belirten Milletvekili Adayı Özlem Zengin ise, "Biliyorsunuz Hey 15'li ağıdı 1915'e aittir. Yüzyıl sonra Tokatlılar bir Hey 15'li destanı yazdılar. Türkiye'nin geleceği için büyük bir gayret sarf ediyorlar. Bir kardeşlik vurgusu yapıyorlar. Tokat Türkiye'nin her yerinden çok farklı insanların bir arada yaşadığı bir şehirdir. İstanbul'da da bir o kadar daha Tokatlılar yaşıyor. Bu anlamda ortak yaşama kültürlerine en iyi örneklerden biridir. Bugün Sayın Başbakanımız da bizlere bağlanarak büyük destek verdi. Ben seçmenin artık belli bir noktaya geldiğini, kafasının netleştiğini düşünüyorum. Biz bu seçimin açık ara galibi olacağız" diye konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Harun Karaca Özlem Zengin İstanbul Ak Parti Politika Güncel Haberler

Erdoğan'ın beklediği yanıt geldi! Normalleşmeye yeşil ışık yakan Esed'in önemli bir şartı var

Erdoğan'ın beklediği yanıt geldi! Normalleşmeye yeşil ışık yakan Esed'in önemli bir şartı var

İzmir'de elektrik akımına kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 15 şüpheli gözaltına alındı

İzmir'de elektrik akımına kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 15 şüpheli gözaltına alındı

Filmleri aratmayan cinayet planı! Eski sevgilisini yeni sevgilisine öldürttü

Filmleri aratmayan cinayet planı! Eski sevgilisini yeni sevgilisine öldürttü

Ölümlü kazaya karışan Fatma Zehra Kınık nasıl serbest kaldı? Süreç Bakan Tunç'a soruldu

Ölümlü kazaya karışan Fatma Zehra Kınık nasıl serbest kaldı? Süreç Bakan Tunç'a soruldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title