Haberi Paylaş

"Tahir İle Zühre" Bir İlke İmza Attı, Ayakta Alkışlandı!

Güncel Haberler

'Tahir İle Zühre' Bir İlke İmza Attı, Ayakta Alkışlandı!

"Tahir ile Zühre" müzikali, Türkiye'de ilk kez "Off-Broadway" yöntemini uygulayarak bir müzikali gösterime girmeden önce, muhteşem bir konser formatında seyirciyle buluşturdu.

Emine-Tuncay Özilhan, Yasemin-İzzet Özilhan, İpek Özilhan Özkan, Leyla Alaton, İnci Aksoy, Çiğdem-Faruk Sabancı, Gözdem-Gizem Sabancı, Ali-Rabia Güreli, Murat-Birgül Vargı, Işın-Şükran Çelebi, Erol Aksoy, Türkan-Ziya Tacir, Güngör-Nuran Uras, Nevra Serezli, Serap Aksoy, Mazlum Çimen, Gamze Topuz, Tümer Metin gibi iş ve sanat dünyasından birçok önemli ismin katılımıyla gerçekleşen "Tahir ile Zühre" müzikalinin tanıtım konseri izleyenlerden büyük alkış aldı. Ayça Varlıer, Barbaros Büyükakkan, Seyyal Taner, Renan Bilek, Can Bora Genç, Kenan Dağaşan ve Zafer Erdaş'ın oyuncu kadrosunda yer aldığı "Tahir ile Zühre" müzikali; 19 Aralık Salı akşamı Zorlu PSM Drama Sahnesi'ndeki tanıtım konserinin ardından oyunun müzikal olarak sahnelenebilmesi için sanatseverlerin desteğini bekliyor.

Özgün bir Anadolu masalı üzerine kurulan, usta kalem Şefik Onat tarafından yazılan ve Eylem Pelit'in bestelediği "Tahir ile Zühre" müzikali, Türkiye'de "Off-Broadway" yöntemini uygulayarak, 19 Aralık Salı akşamı Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde bir ilke imza attı. Toplam süresi yaklaşık 2,5 saat olan müzikal, seyircisiyle önce, tüm oyuncuların sahne aldığı 90 dakikalık bir konser aracılığıyla buluştu. Tamamen "Broadway matematiği" ile yazılmış ve bestelenmiş olmasıyla da dikkatleri üzerine çeken "Tahir ile Zühre" müzikalinin tanıtım konseriyle, oyunun müzikal olarak sahnelenebilmesi için gerekli desteği bulması amaçlanıyor.

Duygu Varlıer'in yapımcılığını, Onur Turan'ın yönetmenliğini üstlendiği müzikalin oyuncu kadrosunda; Ayça Varlıer, Barbaros Büyükakkan, Seyyal Taner, Renan Bilek, Can Bora Genç, Kenan Dağaşan ve Zafer Erdaş yer alıyor. Usta kalem Şefik Onat tarafından yazılan müzikalin besteleri Eylem Pelit'in, kreatif iletişim direktörlüğü Aslı Varlıer Pelit'in, koreografisi ise Nur Sonbahar'ın imzasını taşıyor. Mekân sponsorluğunu Zorlu PSM'nin üstlendiği müzikalin sanatçı kostümlerinin sponsorluğu, aynı zamanda kostümleri hazırlayan Arzu Kaprol'e, orkestra kostümlerinin sponsorluğu Hatemoğlu'na, medya sponsorluğu ise Best FM'e ait. Konser günü gerçekleşecek kokteylin sponsorluğunu Traxys, yayım sponsorluğunu ALFA Yayıncılık, web tasarım sponsorluğunu Novabis, davetiye dağıtım sponsorluğunu ise Aktif Dağıtım üstleniyor.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Seyyal Taner Ayça Varlıer Renan Bilek Türkiye Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title