Haberler

Suudi Arabistan, Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı'na gözlemci üye oldu

Güncelleme:

Suudi Arabistan, merkezi Kazakistan'ın başkenti Astana'da bulunan Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı'na (AİGK-CICA) gözlemci üye olarak katıldı. Suudi Arabistan'ın AİGK'nin 10'uncu gözlemci üyesi olduğu belirtildi.

Suudi Arabistan, merkezi Kazakistan'ın başkenti Astana'da bulunan ve Türkiye'nin de üye olduğu Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı'na (AİGK-CICA) gözlemci üye olarak katıldı.

AİGK'den yapılan açıklamada, Suudi Arabistan'ın gözlemci üye olmaya ilişkin başvurusunun AİGK Bakanlar Konseyi tarafından onaylandığı belirtildi.

Açıklamada, böylece Suudi Arabistan'ın AİGK'nin 10'uncu gözlemci üyesi olduğu kaydedilerek, "Suudi Arabistan, Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı'na gözlemci ülke olarak katıldı. Bu Asya'da barış ve güvenliği teşvik etmek amacıyla tüm kıta devletlerini kapsayan bu örgütün coğrafi olarak daha da genişlemesinde önemli bir gelişme oldu." ifadeleri kullanıldı.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatının (AGİT) Asya benzeri olmak amacıyla kurulan AİGK, ekonomik, çevre, beşeri, yeni sınama ve tehditler, askeri-siyasi olmak üzere 5 ana yönde çalışmalar yürütüyor. Merkezi Astana'da bulunan AİGK'nin 28 tam, 10 da gözlemci üyesi bulunuyor.

Kaynak: AA / Güncel

Suudi Arabistan Kazakistan Astana Güvenlik Diplomasi Uluslararası İlişkiler Dünya Güncel Haberler

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde aracıyla yolu kapatarak eylem yapan şahıs tutuklandı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde aracıyla yolu kapatarak eylem yapan şahıs tutuklandı

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP iade-i ziyareti hazmedemedi, kibarlıktan anlamadılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP iade-i ziyareti hazmedemedi, kibarlıktan anlamadılar

Bakmadan Geçme

İspanya - Hırvatistan maçı CANLI izle! (EURO 2024) İspanya - Hırvatistan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? #9917 Macaristan - İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Macaristan - İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? TRT 1 internetten neden izleyemiyorum, TRT 1 çöktü mü? #129300 Macaristan - İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Macaristan - İsviçre maçı ne oldu? #9917 TRT 1 neden çekmiyor, TRT 1 sorun mu var? Macaristan - İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) Macaristan - İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? MasterChef Soykan kimdir? İcardi'ye benzeyen MasterChef yarışmacısı kim? Yurtdışında bayram namazı saat kaçta kılınıyor? Almanya, Fransa, İngiltere...? Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? İl il bayram namazı saatleri belli oldu! Kurban Bayramı tebrik mesajları 2024! Kurban Bayramı Mesajları kısa ve öz 2024: Kısa ve anlamlı Kurban Bayramı mesajları! Kurban Bayramı mesajları! Whatsapp, Facebook ve Instagram için Kurban Bayramı mesajları! En güzel ve anlamlı resimli Kurban Bayramı mesajları! Bayram mesajları kısa anlamlı, en güzel bayram mesajları neler 2024? Dualı, ayetli, resimli Kurban Bayramı mesajları, sözleri! Kurban Bayramı mesajları 2024: En güzel resimli bayram mesajları İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 15 Haziran Cumartesi İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor?
Yurt dışı harç puluna 10 kat zam mı geliyor? Miktarı yalanlamayan GİB, stokçuları uyardı

Yurt dışı harç puluna 10 kat zam mı geliyor? Miktarı yalanlamayan GİB, stokçuları uyardı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title