Haberler

Tolga Karel Survivor Adasından Mahkemeye Gidecek

Güncelleme:

Defne Joy Foster'ın ölümüne ilişkin davada oyuncu Tolga Karel ile manken Senem Kuyucuoğlu'nun tanık olarak dinlenmesine karar verildi.

Sunucu Defne Joy Foster'ın ölümüne ilişkin davada oyuncu Tolga Karel ile manken Senem Kuyucuoğlu'nun tanık olarak dinlenmesine karar verildi.

6. DURUŞMA GÖRÜLDÜ

Sunucu Defne Joy Foster'ın evinde hayatını kaybettiği Kerem Altan hakkında "Yardım yükümlülüğünü yerine getirmemek suretiyle ölüme neden olmak" suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın 6. duruşması görüldü.

"DAVANIN SEYRİ DEĞİŞEBİLİR"

Anadolu 36. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Kerem Altan katılmazken, müşteki Defne Joy Foster'ın annesi Hatice Foster ve eşi İlker Yasin Solmaz'ı avukatları temsil etti.

"FOSTER'İN ÖLÜMÜNE İLİŞKİN BİLGİSİ VAR"

Duruşmada söz alan İlker Yasin Solmaz'ın avukatı Ayşegül Mermer, uyuşturucu tedavisi gören manken Senem Kuyucuoğlu'nun bir televizyon programında, "Defne Joy Foster'ın ölümüne ilişkin konuşsam yer yerinden oynar" sözünü sarf ettiğini belirterek, "Foster'ın ölümüne ilişkin Senem Kuyucuoğlu'nun bilgisi vardır. Oyuncu Tolga Karel ise olay günü Foster'ın yanındaydı. Olaya ilişkin bilgisi olduğu düşüncesindeyiz. Bilgiler davanın seyrini değiştirebilir. Tanık olarak dinlenilmelerini talep ederiz" dedi.

"TANIKLARIN DİNLENMESİ ACILI AİLEYİ ÜZER"

Tutuksuz sanık Kerem Altan'ın avukatı Veysel Ok ise Foster ailesi avukatlarının her celse magazinel tanıkların dinlenilmesi taleplerini anlamadıklarını söyleyerek, "Bu yargılamanın amacı olayı hakkaniyete kavuşturmaktır. Tanık olarak dinlenilmesi istenen Senem Kuyucuoğlu, Twitter hesabından Defne Joy Foster'a uyuşturucuyu kendisinin temin ettiğini söylemiş, uyuşturucuya da Tolga Karel'den alıştığını beyan etmiştir" dedi. Uyuşturucu temini konusunun dava dosyasıyla ilişkisi olmadığını ifade eden avukat Ok, "Kuyucuoğlu ve Karel'in tanık olarak dinlenilmesi kovuşturmayı uzatacağı gibi acılı aileyi de üzecektir ve bu kişilerin gündemde kalmasına neden olacaktır" diye konuştu.

"BİLGİLERİ VAR, TANIKLAR DİNLENSİN"

Mahkeme, erken müdahale olması halinde Defne Joy Foster'ın ölümünün engellenip engellenemeyeceği konusunda Adli Tıp Kurumu'ndan 2 celse önce istenilen raporun gelişinin beklenilmesine karar verirken, manken Senem Kuyucuoğlu ve oyuncu Tolga Karel'in olaya ilişkin bilgisi olduğu gerekçesiyle Ekim ayındaki gelecek celse tanık sıfatıyla dinlenilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

İstanbul Kadıköy'de Kerem Altan'a ait evde 2 Şubat 2011 de hayatını kaybeden Defne Joy Foster'ın ölümü ile ilgili Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı Kerem Altan'ın, Foster'ın ölümünde kusurunun olmadığını belirterek "takipsizlik" kararı ile dosyayı kapatmıştı. Defne JoyFoster 'ın ailesinin avukatları takipsizlik kararına itiraz etti. Üsküdar 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde incelenen itiraz da red edildi. Dosya daha sonra Yargıtay 12. Ceza dairesi tarafından incelendi. Darire, soruşturmanın hukuka aykırı olarak takipsizlik kararı verildiğini belirterek, Kerem Altan hakkında delillerin toplanması ve incelenmesine karar verdi. İtirazın kabulünü Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdi. Altan hakkında "yardım yükümlülüğünü yerine getirmemek suretiyle ölüme neden olmak" suçundan, 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Senem Kuyucuoğlu Defne Joy Foster Tolga Karel Kadıköy Medya Güncel Haberler

500

Yorumlar (13)

türker:

bu adam suçluysa cezasını TURABİ versin :))

74
2
yanıtYanıtla
hasan:

bu tolga karel her uyusturucu olayinda ortaya cikiyor.. bir suru insani uyusturucuya alistirmis ..ama hala rahat rahat geziyor.. bu nasil is arkadas... daha ortami kaldiramayacak kadar olgunlasmamis gencleri kandirip uyusturucuya alistiran bu tarz insanlarin bir cezasi olmali

50
5
yanıtYanıtla
aa@hotmail.com:

Cezayı bir tarafa bırak, bu ve benzeri insanlar çok matahlarmış gibi tv''larda bize servis edilip, sunulmakta. Bize bu yollarla bu tipleri servis edenlerde enaz onlar kadar suçlu. Ülkemizin toplumsal seviyesi o kadar düşmüşki bu türden girişimler gayet normalmiş gibi gelebiliyor.

yanıt0
yanıt0
alper:

rol yapar kurtulur :))

47
2
yanıtYanıtla
KENANkenanyakut@hotmail.com:

AYNEN

yanıt0
yanıt0
nuri:

Defne Joy Foster sevilen bir ünlüydü diğerlerinden ayırmak lazım

24
16
yanıtYanıtla
ferdi carrefour:

Bu survivordda ici yordur bu it.orda ormana ekmiştir bişeler kesin :) acunuda alıştırmıştır bu sarı çiyan köpeği

24
4
yanıtYanıtla
Hangunes36@hotmail.de:

Buda acun serefsizi gibi iluminatin kuru kafa tarikatinin köpeklerinde normal calismayla 5 yilda trilyoner olunmuyor

22
2
yanıtYanıtla
Hangunes36@hotmail.de:

Kardesim bunlar ac kaliyorlar susuz kaliyorlar hikaye kamera arkasi her halti karistiyorlar ismi survivor oldugu icin reyting yapiyor ismi türkce bi isim olsaydi simdiye coktan sifiri cekmisti amaclari Türk halkina sahte peygamberin sembollerimi izletmek

10
1
yanıtYanıtla
AHMEts:

son dakika haber Tolga Karel survivor da da uyuşturucu kullanmış bu gibi şarlatanlar ayin yapmış olmasın ayinde de defne ye fazla doz verdilerse bunlarda yapmış olabilir bence tanık değil şüpheli olarak ifadesini alsınlar o günü gördüyse defneyi bunlar bi halt etmişlerdir..olabilir olmaz diye birşey yok survivorda izlediğim kadarıyla bu şabandan herşey beklenir

6
0
yanıtYanıtla
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title