Haberler

Suriyeli Stk'lar Bir Araya Geldi

Abone Ol

Suriyeliler Topluluğu, Arap Derneği, Suriye Sivil Toplum Örgütü işbirliğinde üç yüz Suriyeli sivil toplum kuruluşu temsilcisi İstanbul'da bir araya geldi.

Suriyeliler Topluluğu, Arap Derneği, Suriye Sivil Toplum Örgütü işbirliğinde üç yüz Suriyeli sivil toplum kuruluşu temsilcisi İstanbul'da bir araya geldi.

Üsküdar Valide Sultan Gemisinde gerçekleşen etkinlikte konuşan İstanbul Vali Yardımcısı Rıfat Serdar Cevheroğlu, kentteki Suriyelilerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını, Suriyeli misafirlerin mutluluğunun önemli olduğunu dile getirdi.

Cevheroğlu, "Bizim için misafirin mutluluğu çok önemli. Kahraman Türk Ordusu, Suriye'deki Özgür Suriye Ordusu ile Suriye'nin ve Türkiye'nin refahı ve huzuru için mücadele ediyor. Oradaki şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. İstanbul'da bulunan Suriyeli misafirlerimizin huzuru için her türlü desteği vermeye hazırız." dedi.

Suriye Topluluğu Derneği Başkanı Adnan Elhatip de etkinliğin amacının Suriyelileri bir araya getirmek olduğunu belirterek, "Bu toplantının hayırlara vesile olmasını dilerim. Bir an önce vatanımıza dönüp çocuklarımız ve torunlarımıza Türklerin bize nasıl kucak açtığını anlatmak istiyoruz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından katılımcılara, Suriye'nin yöresel lezzetleri ikram edildi.

Kaynak: AA / Güncel

Serdar Cevheroğlu İstanbul Üsküdar Suriye Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

12 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 12 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 12 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 12 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 12 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? EURO 2032 Türkiye'den alınacak mı? 12 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 12 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 12 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Halil Umut Meler'i tekmeleyenler kim? Ankaragücü Ç. Rize maçı sonrası hakeme tekme atanlar yakalandı mı? 12 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 12 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? TFF Faruk Koca kararı ne? Futbol Federasyonu Ankaragücü Başkanı hakkında karar verdi mi? Hakemler haftaya maça çıkmayacak mı? Hakemler neden maça çıkmama kararı aldı? Ankaragücü - Ç.Rizespor maç özeti! (VİDEO) Ankaragücü - Ç.Rizespor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Ankaragücü hakeme yumruk atma VİDEOSU! Faruk Koca yumruk atma anı linki!
title