Haberi Paylaş

Günlerdir kızlarından haber alamayan aile, gelen telefonla bir kez daha yıkıldı: 200 bin TL teklif ediyorlar

Güncel Haberler

Diyarbakır'da sosyal medya üzerinden tanıştığı genç ile görüşmek için 5 Mart günü evden çıkan 12 yaşındaki Büşra Nur Aygün'den haber alınamıyor. Kızlarının kaçırıldığını öne süren ailenin şikayeti üzerine polis çalışma başlattı. Anne Gülsima Aygün, "Bize 200 bin TL teklif ediyorlar. Polisi devreden çıkarın, para karşılığında anlaşalım diyorlar ama benim kızım mal değil" dedi.

Sur ilçesinde yaşayan Büşra Nur Aygün ile Yakup K., sosyal medyadan tanışıp arkadaş oldu. Bir süre sonra Büşra Nur, Yakup K.'ye görüşmek istemediğini söyledi. Yakup K., son kez görüşmek için Büşra Nur'u sokağa çağırdı. Evden çıkan Büşra Nur'dan bir daha haber alınamadı. Sabah eve gelen babası kızının olmadığını fark etti. Büşra Nur'dan haber alamayan ailesi, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Adliye binasına giderek şikayetçi olan anne Gülsima Aygün, 5 Mart sabahı 05.30'da eşinin eve geldiğini ve oturdukları bina girişi ile evin kapısının açık olduğunu gördüğünü söyledi. Aygün yaşananları şöyle anlattı: "Beni çağırmadan önce bütün odaları kontrol etmiş. Bana dedi ki 'Büşra nerde?' Dedim 'İçeride', ama eşim bana dedi 'Her yere baktım, Büşra yok'. Biraz oturduk, araştırdık, sonra karakola gittik. Kaçırıldığını beyan ettik. Telefona baktık, kardeşim o çocuğa mesaj attı. Dedi ki 'Yakup isimli kişiyi telefona alabilir miyim' diye. Çocuğu aradık, ona ulaşamadık.

SOSYAL MEDYADAN TANIŞTIĞI ÇOCUKLA GÖRÜŞMEK İÇİN EVDEN ÇIKAN BÜŞRA NUR KAYIP

Öğle saatlerinde bir kadın beni aradı. Dedi 'Ben Yakup'un annesiyim, senin kızın bizim yanımızda'. '12 yaşındaki bir çocuk nasıl sizin yanınızda olabilir' dedik. Dedi ki, 'Birbirlerini seviyorlar'. Çocuk 16 yaşında. 'Çocuğumla konuşabilir miyim' dedim, 'Hayır' dedi. Dedi 'Gel anlaşalım, bu işe çözüm bulalım'. Biz 'Hayır' dedik, 'Biz kızımızı istiyoruz' dedik. 'Kız emin ellerde, biz vermiyoruz' dedi.

SOSYAL MEDYADAN TANIŞTIĞI ÇOCUKLA GÖRÜŞMEK İÇİN EVDEN ÇIKAN BÜŞRA NUR KAYIP

Dilekçe verdik, çocuğumu istiyorum. Kızım küçük, çikolata için ağlayan bir çocuk. Bize para teklif ediyorlar, kendi kızlarını vermek istiyorlar. 200 bin TL teklif ediyorlar. Polisi devreden çıkarın para karşılığında anlaşalım diyorlar ama benim kızım mal değil."

SOSYAL MEDYADAN TANIŞTIĞI ÇOCUKLA GÖRÜŞMEK İÇİN EVDEN ÇIKAN BÜŞRA NUR KAYIP

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Çocuk 3. Sayfa Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (9)

Jasmin Scheerer:

12 yasinda makyaj nooluyo bu cocuklara

Cevap Yaz37Yayından Kaldır
Ramazan Cingöz:

Yazıklar olsun be . Nasıl sistem nasıl hukuk nasıl adalet yıl 2023

Cevap Yaz52Yayından Kaldır
Ali Çelik:

Şimdi söyleyeceğim çok şey var ama neyse ailede suç kızı bu kadar boş bırakmakta nedir 12 yaşında dikkat edin ar namus hayâ ne diyorum ben ya kızını dönmeyen dizini döver yol gösterecek onunla arkadaş olacaksın

Cevap Yaz3058Yayından Kaldır
Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title