Haber : Son Dakika: Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi'nden bir acı haber daha! Şehit sayısı 3'e yükseldi - Haberler

Haberi Paylaş

Son Dakika: Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi'nden bir acı haber daha! Şehit sayısı 3'e yükseldi

 - Güncelleme:

Son dakika: Pençe-Kilit Operasyon bölgesinden bir acı haber daha geldi. Teröristlerce yapılan roketatarlı hain saldırısı sonucunda yaralanan bir askerimiz daha şehit düştü. Saldırıda şehit olan Mehmetçik sayısı 3'e yükseldi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, geçtiğimiz hafta Irak'ın kuzeyinde Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki terörist hedeflere yönelik karadan ve havadan Pençe-Kilit Operasyonu'nu başlattı. Bu kapsamda onlarca terörist etkisiz hale getirildi.

ŞEHİT SAYISI 3'E YÜKSELDİ

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyon bölgesinde teröristlerce yapılan roketatarlı saldırıda 3 askerin şehit olduğunu açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 26 Nisan 2022 tarihinde, bir unsurumuza teröristlerce yapılan roketatar saldırısında kahraman silah arkadaşlarımız sözleşmeli er Yunus Kalkan ve sözleşmeli er Fırat Canlı şehit şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. " denildi.

PİYADE ER DOĞUKAN KORKMAZ DA ŞEHİT DÜŞTÜ

MSB'den daha sonra yapılan bir açıklamada ise hain saldırıda yaralanan P. Söz. Er Doğukan Korkmaz'ın da şehit düştüğü bildirildi. Bakanlık yaptığı açıklamada "Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 26 Nisan 2022 tarihinde, bir unsurumuza teröristlerce yapılan roketatar saldırısı sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız P. Söz. Er Doğukan Korkmaz yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur." ifadelerini kullanıldı.

Son Dakika: Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi'nde bir Mehmetçiğimiz şehit olduŞehit Doğukan Korkmaz

Son Dakika: Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi'nde bir Mehmetçiğimiz şehit olduŞehit Yunus Kalkan

Son Dakika: Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi'nde bir Mehmetçiğimiz şehit olduŞehit Fırat Canlı

Mehmetçik Şehit Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title