Haberi Paylaş

Son Dakika: HÜDA PAR seçime AK Parti listelerinden girme kararı aldı

Güncel Haberler

Son dakika: Cumhurbaşkanı seçimlerinde Erdoğan'a destek vereceklerini açıklayan HÜDA PAR'dan, 14 Mayıs'la ilgili bir yeni adım geldi. Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu, seçime AK Parti listelerinden girme kararı aldıklarını duyurdu.

Cumhur İttifakı'na katılıp katılmayacağı uzun süredir tartışılan HÜDA PAR, 14 Mayıs seçimleriyle ilgili kararını verdi. İstanbul'da basın toplantısı düzenleyen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, seçime AK Parti listelerinden gireceklerini açıkladı.

Yapıcıoğlu açıklamasında şu sözlere yer verdi; "Bu seçimlerde ittifaka dahil olma durumunda birinci önceliğimiz HÜDA PAR'ın kaç vekille temsil edileceğinden ziyade, ittifakın toplam olarak çoğunluğu sağlayıp sağlayamayacağı konusu oldu. Bu seçimlerde birinci hedefimiz Sayın Erdoğan'ın ipi önde göğüslemesi, bir dönem daha Türkiye'yi idare etmesi. İkinci sıradaki önceliğimiz de meclis seçimlerinde çoğunluk sağlanması. Üçüncü talebimiz de partimizin mecliste güçlü bir şekilde temsil edilmesi. Bu önceliklere göre vardığımız karar şudur; 14 Mayıs'ta seçimlere AK Parti listelerinden gireceğiz.

Son Dakika: HÜDA PAR seçime AK Parti listelerinden girme kararı aldı

Zira kendi logomuzla katılmamız durumunda, biraz önce bahsettiğim önceliklerin gerçekleşmeyeceği düşüncesiyle böyle bir karar aldık. Varmış olduğumuz kararın milletimiz, memleketimiz ve partimiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Daha önce zaten cumhurbaşkanı seçimlerinde Erdoğan'a destek vereceğimizi ilan etmiştik. Parlamento seçimlerine de AK Parti listelerinde gösterilmek üzere birlikte katılacağız."

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında HÜDAPAR'la ilgili olarak, "Tamamıyla yerli ve milli bir yapı. Zaten yerli ve milli olmayan bir yapıyla bizim yol yürümemiz de mümkün değil. HÜDAPAR da Cumhur İttifakı'na desteğini bundan dolayı açıkladı. Bu desteği çok önemli ve kıymetli buluyorum" diye konuşmuştu.

AK Parti Politika Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (16)

Mnur Turan:

Olması gereken buydu.Tirsikcilar cildiracsk

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
ERKAN :

hüdaparın parti programında ülke eyaletlere bölünecek yazıyor mhp nin sesi çıkmıyor

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
Hakkı Dayı:

CHP iliklerine kadar imansız, dinsiz parti. Bunlara reyini veren müslimanın müslimanlığı ya sağlıklı değil ya da takiyye! Müslümanlık bize Ata yadigarı. Yüceltirsen yücelirsin.

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title