Ameliyatta fenalaşan doktor ayağına serum taktırarak operasyonu tamamladı - Haberler
Haberi Paylaş

Ameliyatta fenalaşan doktor ayağına serum taktırarak operasyonu tamamladı

Demirören Haber Ajansı - Muammer İrtem - Güncel
 - Güncelleme:

Bursa Uludağ Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Basut, 20 yaşındaki bir kızın tükürük bezi tümörü ameliyatı sırasında fenalaşınca ayağına serum taktırarak operasyonu gerçekleştirdi. Ameliyat sonrası o anları paylaşan Basut, kısa sürede binlerce beğeni aldı.

Bursa Uludağ Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Basut, perşembe günü 20 yaşında bir genç kızın tükürük bezi tümörü ameliyatına girmeyi planladı. Ameliyattan bir gün önce gıda zehirlenmesi geçiren Prof. Dr. Basut, kendisini iyi hissettiği için ameliyata girme kararı aldı ancak Basut, ameliyat sırasında fenalaşınca kendisine serum takılmasını istedi.

Ameliyatı yarım bırakamayan Basut, ayağına takılan serumla operasyona devam etti. Başarıyla sona eren operasyonun ardından konuşan Prof. Dr. Basut, "Benim sorumluluğumda olan ameliyatın sorunsuz şekilde bitmesi gerekiyordu. Serumdan sonra iyi olunca operasyonu başarılı bir şekilde tamamladım" dedi.

Ameliyat sırasında bir hemşire tarafından ayağındaki serumla fotoğrafı çekilen Basut, bu kareyi sosyal medya hesaplarından paylaşarak, "Pandemi dönemine, tüm sağlık çalışanları gibi her türlü özveri ile çalışmaya devam ediyoruz, ama yorulduk! Lütfen tüm kurallara uyalım, uyulmasına yardımcı olalım" ifadelerini kullandı. Kısa süre içinde çok sayıda beğeni alan paylaşım, başta Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saim Kılavuz olmak üzere birçok kişi tarafından da paylaşıldı.

Son dakika haberi | Ameliyatta fenalaşan doktor, ayağına serum taktırarak operasyonu tamamladı

Operasyonu ve fotoğrafı anlatan Prof. Dr. Oğuz Basut, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bizim için rutin bir gündü. Ancak ameliyattan bir gün önce ben bir besin zehirlenmesi geçirdim. Yediğim bir şey dokundu ve o gün aşırı derecede su kaybettim. Hatta o gün de kendime bir serum taktırmıştım. Ertesi gün sabah tükürük bezi tümörü olan bir hastamız vardı. Genç bir kız. Planlı bir ameliyatımızdı. Kendimi iyi hissediyordum ama ameliyat başladıktan sonra tansiyonumun düşmeye başladığını hissettim. Ameliyat zorlu bir ameliyattı. Farklı bir tümör ve genç bir kızımızdı. Yüz siniri de vardı işin içinde. Benim sorumluluğumda olan bir ameliyattı. Sorunsuz şekilde o ameliyatın bitmesi gerekiyordu. Aklıma o anda sıvı kaybımın tamamlanabileceği geldi. Ellerim meşgul olduğu için bir ekibe ayağımdan serum takmasını rica ettim. Ayağımdan serumu taktılar. Daha sonra kendime geldim ve ameliyata devam edebildim. Ameliyat sorunsuz tamamlandı. Zaten kendimi devam edemeyecek kadar kötü hissetseydim mutlaka ameliyatı bırakır, devam etmezdim ancak kendimi iyi hissettiğim için ameliyatı sürdürdüm."

Son dakika haberi | Ameliyatta fenalaşan doktor, ayağına serum taktırarak operasyonu tamamladı

Sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde çok yorulduğunu belirten Prof. Dr. Basut, "1 yılı aşkın bir süredir özellikle ön safhada olan yoğun bakımcılarımız, hemşirelerim. Koronavirüs kliniğinde çalışan bütün hekimler, hasta bakıcılar, kısacası tüm sağlık çalışanları gerçekten çok yoruldu. Burada toplumun çok ciddi şekilde önlemlere uyması lazım. Bize destek olmaları lazım. Çünkü biz bir yere kadar devam edebiliyoruz. Bundan sonra toplumun mutlak desteğini arkamızda hissetmek istiyoruz. Fotoğrafın paylaşımından sonra başta rektör hoca olmak üzere çok sayıda kişi tebrik mesajı gönderdi. Bu bizi oldukça sevindirdi. Burada sadece işimi yapmanın verdiği huzur var. Benim yerimde hangi hekim olsa aynı şekilde ameliyata devam ederdi. Kimse hastasını orada bırakıp gitmezdi" diyerek açıklamalarını tamamladı.

Demirören Haber Ajansı / Muammer İrtem - Güncel

Uludağ Üniversitesi, Pandemi, Bursa, Kbb, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title