Haberler

Son dakika haberi... 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü paneli

Güncelleme:

Son dakika habere göre Kilis'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konulu panel düzenlendi.

Kilis'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konulu panel düzenlendi.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi, (KİYÜ) valilik ve belediye iş birliğiyle KİYÜ Kütüphane ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda, gazeteci Hadi Özışık ve Süleyman Özışık tarafından 15 Temmuz Darbe Girişimi sürecinde yaşananlar anlatıldı.

KİYÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Türk milletinin Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi 15 Temmuz gecesi de destan yazdığını belirtti.

Kilis'in de dahil olduğu bu coğrafyanın Kurtuluş Savaşı sırasında Fransızları, İngilizleri, İtalyanları ve Rusları yerle bir ettiğini hatırlatan Karacoşkun, şöyle konuştu:

"Bu millet, karşısında açık bir düşman ile mücadele etmiş ve Kurtuluş Savaşı'nı kazanmıştır. Bugün bir kısım taşeronlar eliyle gerçekleştirilmiş bir başka işgal girişiminin püskürtülmesi üzerinden 4 yıl geçti. Bu milletin yeniden dirilişini ve yeniden varoluşunu anmak bu vesileyle şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şifa dileğiyle hatırlamak üzere bir araya geldik."

Konuşmaların ardından gazeteci yazarlar Hadi Özışık ve Süleyman Özışık tarafından 15 Temmuz Darbe girişimi öncesi ve sonrası yaşananlar değerlendirildi.

Kaynak: AA / Güncel

Hadi Özışık 15 Temmuz Kilis Haberler Son Dakika

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri 'İntihar etti' olmuş

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri "İntihar etti" olmuş

Uyumak için girdiği otogar mescidinden cesedi çıktı

Uyumak için girdiği otogar mescidinden cesedi çıktı

Bakmadan Geçme

EURO 2024 B Grubu Puan Durumu! B Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 B Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 A Grubu Puan Durumu! A Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 A Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? Almanya Macaristan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Almanya Macaristan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Hırvatistan Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hırvatistan Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Nedim Bajrami hangi takımda, nerede oynuyor? Arnavutluk Milli Takım oyuncusu Nedim Bajrami kimdir? TRT 1 canlı maç izle! (4K) ALMANYA-MACARİSTAN CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Hırvatistan Arnavutluk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hırvatistan Arnavutluk maçı ne oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hırvatistan Arnavutluk maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hırvatistan Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! 20 Haziran Perşembe 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 20 Haziran burç yorumları nedir?
AVM'de çocuğa cinsel istismar! Perdenin arasından bakan anne, görevlilere koştu

AVM'de çocuğa cinsel istismar! Perdenin arasından bakan anne, görevlilere koştu

title