Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'nun katılacağı tören öncesi CHP'li belediyenin işçilerinden ek zam eylemi

Güncel Haberler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gerçekleştireceği Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin yeni hizmet binasının açılışı öncesinde toplanan belediye işçileri, 'ek zam' eylemi gerçekleştirdi.

Belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan DİSK üyesi yaklaşık 600 işçi, daha önce maaşlarının yetersiz kaldığını gerekçe göstererek, 2 kez eylem yapıp, ek zam talebinde bulundu. Ek zam taleplerinden sonuç alamayan işçiler, Kılıçdaroğlu'nun açılışını yapacağı belediyenin yeni hizmet binası yakınlarında bir kez daha toplantı.

Kılıçdaroğlu'nun katılacağı açılış öncesi CHP'li belediyenin işçilerinden ek zam eylemi

ÇEVREDEKİ BİR KİŞİ TEPKİ GÖSTERDİ

Ek zam talebini yineleyen işçiler, belediye binasının önüne yürüyüşe geçti. Polisin oluşturduğu kontrol noktasına yürüyen işçilere, çevredeki bir kişi tepki gösterdi. Bunun üzerine bu kişi ile işçiler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Kılıçdaroğlu'nun katılacağı açılış öncesi CHP'li belediyenin işçilerinden ek zam eylemi

"İŞÇİLER OLARAK GEÇİNEMİYORUZ"

İşçiler, polis kontrol geçirildikten sonra açılışın yapılacağı alanın arka bölümüne alındı. Öte yandan işçiler burada; 'Sayın Genel Başkanımız Tekirdağ'ımıza hoş geldiniz. Büyükşehir işçileri olarak geçinemiyoruz. Size güveniyoruz' yazılı pankart açtı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu Tekirdağ Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title