Son Dakika: Bakan Koca ile BioNTech kurucusu Uğur Şahin arasında koronavirüs aşısı görüşmesi - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika: Bakan Koca ile BioNTech kurucusu Uğur Şahin arasında koronavirüs aşısı görüşmesi

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

Son dakika: Sağlık Bakanı Koca, BioNTech şirketinin kurucusu Prof. Dr. Uğur Şahin ile görüştüğünü belirterek, "Yeni üretim imkanları devreye girdikçe Türkiye'ye ayrılan kapasite de artacak" dedi.

Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca, koronavirüs aşısı geliştiren BioNTech şirketinin kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin ve ekibi ile koronavirüs aşısının Türkiye'ye geliş süreci hakkında görüştüklerini bildirdi. Koca, yeni üretim imkanlarının devreye girmesiyle Türkiye'ye ayrılan aşı kapasitesinin artacağını söyledi.

Koca, paylaşımında ''Prof. Dr. Uğur Şahin ve ekibiyle Biontech aşısının ülkemize gelişi ile ilgili son planlamaları ele aldık. Toplantımızda ayrıca bize ayrılan aşı dozlarının sayısını nasıl artırabileceğimizi de görüştük. Yeni üretim imkânları devreye girdikçe Türkiye'ye ayrılan kapasite de artacak'' ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Bakan Koca'dan BioNTech aşısı hakkında açıklama

MART AYI SONUNA KADAR 4,5 MİLYON DOZ AŞI İÇİN ANLAŞMA YAPILMIŞTI


Sağlık Bakanı Koca, geçtiğimiz haftalarda Biontech ile koronavirüs aşısı anlaşmasının imzalandığını açıklamıştı. Koca açıklamasının devamında şu ifadeleri kullanmıştı: "Yapılan anlaşmaya göre bu yıl için ayrılan, depolarda hazır beklediğini Prof. Dr. Uğur Şahin hocamızın açıkladığı doz miktarı 550 bin dozdur. Bu miktarın Türkiye'ye yıl sonuna kadar ya da ocak ayı başında gelmesi beklenmektedir. Bununla birlikte mart ayı sonuna kadar 4,5 milyon doz aşı ülkemize teslim edilecektir. Anlaşmamıza göre tarafların mutabakatı ile 30 milyon doza kadar aynı şartlarda aşı temin edilebilecektir."

Haberler.com - Güncel

Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca Uğur Şahin Türkiye Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (13)

denetim:

onlar biontecch asisini kendilerine yaptirdilar cin asida halka zamaninda para yatirsalardi asi gelmisti neden para odenmedi??????????????

Biri:

Bu aşıya güvenmiyorum. İnaktif aşıya daha çok güveniyorum.

gubu:

4, 5 milyon doz aşı kime yetecek acaba??

Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title