Haberler

İstanbul'da bir AVM'de LGBT'lilere özel tuvalet açıldı! Herkesin gözü içerideki yazıya ilişiyor

Güncel Haberler

Şişli'de bulunan Kanyon Alışveriş Merkezi'nde LGBT'liler için tuvalet açıldı. Erkek, kadın ve engelliler için tuvaletlerin olduğu bölümde ayrıca LGBT'nin sembolü olan gökkuşağının başka bir kapıda yer aldığı görüldü. Tuvaletin içinde ise İngilizce olarak "büyük düşün" yazdığı görüldü. Tuvaletin bulunduğu restoran tarafından yapılan açıklamada ise "Restoranımızdaki görsel öğeler istemediğimiz farklı algılara neden olmuş ve haberleştirilmiştir." denildi.

İstanbul Şişli'de bulunan Kanyon Alışveriş Merkezi'nde aşçılık eğitimi verilen bir restoranın olduğu kısımda LGBT'liler için tuvalet açıldı.

Bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde erkek, kadın ve engelliler için tuvaletlerin olduğu koridorda LGBT'liler için ayrıca başka bir tuvalet olduğu görüldü.

Şişli'deki Alışveriş Merkezinde LGBT Skandalı

Tuvaletin kapısında hem erkek hem de kadın sembollerine yer verilirken, bu sembollerin altında da LGBT'lilere ait gökkuşağının bulunduğu görüntülere yansıdı.

Öte yandan tuvaletin içinde ise İngilizce olarak "büyük düşün" yazdığı görüldü.

Öte yandan çıkan haberlerin ardından restorandan açıklama geldi. Metinde şu ifadeler yer aldı: "Saygıdeğer kamuoyu ve değerli basın mensupları; Kiracısı olduğumuz Kanyon AVM'de bulunan USLA restoranımızdaki görsel öğeler istemediğimiz farklı algılara neden olmuş ve haberleştirilmiştir. Diğer tuvaletlerin yoğun olduğu zamanda ortak kullanım için tasarlanan alanlarımız, bu sebeple yeniden düzenlenmiştir. Yanlış anlaşılmadan dolayı üzüntülerimizi paylaşırız."

İstanbul'da bir AVM'de LGBT'lilere özel tuvalet açıldı! Herkesin gözü içerideki yazıya ilişiyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Alışveriş Şişli LGBT Güncel Haberler

title