Haberler

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Güncelleme:

Ankara'da uğradığı suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, avukat Burak Bekiroğlu'nun sosyal medyadan ölüm tehdidine maruz kaldı. Bekiroğlu'nun sildiği paylaşımları duyuran Ateş, "Her an öldürülme tedirginliğiyle yaşamaktan bıktık!" diyerek içişleri ve adalet bakanlarına "Geleni görmüyor musunuz? Bunlar ne güvenlik güçlerinden ne de adaletten korkuyor. Yazdıklarını ihbar kabul edin." sözleriyle çağrıda bulundu.

Ayşe Ateş, kendisini sosyal medya üzerinden tehdit eden ve sonrasında paylaşımlarını silen Burak Bekiroğlu'na "Paylaşım silerek yargıdan kurtulmak yok. Bu saatten sonra kimi nereye gömeceğini bu ülkenin şerefli savcılarına anlatırsın." dedi.

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetinin aydınlatılması için siyasi partilerin genel başkanlarını ziyaret eden Ayşe Ateş, sosyal medya hesabından ölüm tehditleri aldığını duyurdu. Burak Bekiroğlu tarafından hedef gösterildiğini belirten Ateş, "Burak Bekiroğlu isimli şahıs kamuoyuna, Ankara'nın göbeğinde güpegündüz işlenen bu menfur cinayetin emrini kimlerin verdiğini isim isim sayıyor. Beni hedef göstererek tehdit içerikli açıklamalarda bulunuyor. Neden bu paylaşımları ihbar kabul edilip ifadeye çağrılmıyor, neden elindeki bilgi ve belgeler istenmiyor, tanık statüsünde dinlenmiyor? Her an öldürülme tedirginliğiyle yaşamaktan bıktık!" ifadelerini kullanmıştı.

"YAZDIKLARINI İHBAR KABUL EDİN" ÇAĞRISI

Ayşe Ateş, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya, "Geleni görmüyor musunuz? Bunlar ne güvenlik güçlerinden ne de adaletten korkuyor. Yazdıklarını ihbar kabul edin. Çağırın, dinleyin, iddialarının ispatını isteyin. Eğer elinde benimle, Sinan'la, bu suikastla alakalı ortaya attığı iddialara ilişkin en ufak bir kanıt varsa ortaya koysun. Yoksa da hukuken gereği neyse o yapılsın" diye de seslenmişti.

Ayşe Ateş'ten kendisini tehdit eden avukata cevap: Kimi nereye gömeceğini savcılara anlatırsın

"SİLDİĞİN PAYLAŞIMLARIN HESABINI VERECEKSİN"

Burak Bekiroğlu'nun sosyal medyadan yaptığı paylaşımları silmesi üzerine Ayşe Ateş, Bekiroğlu'nun paylaşımlarının ekran görüntüsünü paylaşarak, "Bugüne kadar bu memleketin adalet arayan kadınlarını hor gördüğünüz, aşağıladığınız, tehdit ettiğiniz, sindirdiğiniz yeter! Size boyun eğmeyeceğim! Burak Bekiroğlu, olaydan yeni haberdar olan vatandaşlarımıza karşı "Ben ne dedim ki Ayşe Ateş benimle ilgili paylaşım yaptı?" fotoğrafı vermek için sildiğin bu paylaşımların hesabını yargı önünde vereceksin. Paylaşım silerek yargıdan kurtulmak yok. Bu saatten sonra kimi nereye gömeceğini bu ülkenin şerefli savcılarına anlatırsın." notunu düştü.

Kaynak: ANKA / Güncel

Sosyal Medya Sinan Ateş Ayşe Ateş Ankara Yargı Politika Güncel Haberler

Emeklilerin zam farkının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Emeklilerin zam farkının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

500

Yorumlar (28)

Quantum:

Geleni gideni gayet net görüyolarda işin ucunun kimlere uzandığını bildikleri için fazla kurcalayamıyolar. Malum ittifakta gedik açılmaması lazım

488
50
yanıtYanıtla
Turbo Levent:

FENOMEN AJDAR A AÇILDAN DAHA FAYDALI OLURDU

yanıt36
yanıt12
Güven önemlş:

böyle şeyler, geleceğimiz adına bizi endişelendiriyor

yanıt99
yanıt6
Beşiktaşlı:

Geleni görüyorlarda, gördükleri işlerine gelmiyor

354
30
yanıtYanıtla
VEFA:

Gerçek bir Ülkücü ne olursa olsun bir bayanı asla tehdit etmez. Ülkücü zihniyet mi değişti, yoksa risk mi çok büyük ben anlamadım. Varın siz karar verin!....

317
30
yanıtYanıtla
Mehmet Deniz:

he he hic yaparmi canim

yanıt130
yanıt29
ZİYA BAŞKAN:

Adalet yerini bulsun ya Rabb'im

260
4
yanıtYanıtla
Mehmet Deniz:

Adalet yok oldu

yanıt180
yanıt10
ZİYA BAŞKAN:

Adalet yerini bulsun ya Rabb'im dedik yine de olumsuz oy veren var anlamadım ya Adalet bulmasın mı yoksa yerine

yanıt36
yanıt3
Koray dinç:

Yakan top herkes birbirine atıyo, olcay denen şahısla, tetikçiyi taşıyan siyah audinin içindekiler kilit onları konuşturunca ihaleyi veren ortaya çıkar.

179
10
yanıtYanıtla
Tüm 28 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title