Haberler

Siirt Üniversitesinde Mezuniyet Heyecanı

Güncel Haberler

Siirt Üniversitesinden (SİÜ) 2 bin 350 öğrenci, mezun olmanın sevincini yaşadı.

Siirt Üniversitesinden (SİÜ) 2 bin 350 öğrenci, mezun olmanın sevincini yaşadı.

SİÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Kezer Yerleşkesi Stadı'nda gerçekleştirilen mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, üniversitenin her alanda önemli gelişmeler katettiğini söyledi.

Öğrencileri kendi çocukları gibi görerek onların gelişimine katkı sunmaya çalıştıklarını ifade eden Rektör Erman, şunları kaydetti:

"Üniversitemiz, özellikle öğrenci odaklı bir üniversite olma noktasında çalışmalarını neredeyse sonlandırma noktasına getirmiştir. Böylelikle üniversitemizde eğitim öğretim gören öğrencilerimiz buradan sadece eğitim öğretim almak ve diplomaya sahip olmak değil, bunun yanında sosyal, kültürel birçok imkanla tanışmaktadır. Üniversitemizin alt yapı, sportif imkanlarından olabildiğince yararlanmaktadır."

Erman, öğrencilere mezuniyet sonrası yaşamlarında hayatın tüm aşamalarında başarılar diledi.

Üniversite birincisi olan Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölümü öğrencisi Gülşah Koyuncu da, eğitim süresi boyunca kendilerine her türlü desteği sağlayan ailesine ve üniversite yetkililerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından üniversite, fakülte, bölüm ve programlarında dereceye giren öğrencilere başarı belgesi verildi.

Halk oyunları gösterileriyle devam eden tören, keplerin havaya fırlatılmasının ardından sona erdi.

Törene, AK Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Siirt Barosu Başkan Vekili Umut Dayanan, akademik personel, öğrenci aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Murat Erman Politika Güncel Haberler

title