Haberi Paylaş

"Selefi dernekler silahlanıyor" diyen Cübbeli Ahmet ifadeye çağrıldı

Güncel Haberler

"Türkiye'de 2 bin selefi derneği var. Şahıslar pompalı, iç savaşa hazırlanıyorlar" ifadeleriyle dikkatleri üzerine çeken Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrıldı.

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, daha önce söylediği iddiasını bir kez daha tekrarlayarak " Türkiye'de 2 bin selefi derneği var. Şahıslar pompalı, iç savaşa hazırlanıyorlar" ifadelerini kullanmıştı. Ünlü, bu sözlerinin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrıldı.

Savcılık, Ahmet Mahmut Ünlü'ye tebligat göndererek ifadeye çağırdı. Ünlü'nün önümüzdeki günlerde adliyeye giderek bahsettiği derneklerin ismini vermesi bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk olan Cübbeli Ahmet Hoca, Türkiye'de 2 bin selefi derneğinin olduğunu belirterek, "Şahıslar pompalı. İç savaşa hazırlanıyorlar. Özellikle Batman, Adıyaman taraflarında çok selefi akım var. Bu silahlanmayı durdurun. Yarın bu işin önünü alamayız. Birisi 'şeyhim ' diye cihat ilan edecek, öbürü Mehdiyim diyecek. Birbirine öldürür bu Müslüman millet. Asker bunları vurmak zorunda kalacak. Mutlaka kontrol edilmesi lazım" ifadelerini kullandı.

Öte yandan İçişleri Bakanlığı, Cübbeli Ahmet Hoca'nın "2 bin selefi dernek silahlanıyor" sözlerinin ardından istihbarat birimlerinin harekete geçtiğini açıklamıştı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy tarafından yapılan açıklamada, "Bir kısım derneklerin silahlandığı iddiası ya da ihtimaline karşı kayıtsız kalmamız mümkün değildir" denilerek, "Paylaşılan ilk demeçten sonra da derhal Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü denetçileri, terör ve istihbarat birimlerimiz tekrar tahkikata başlamıştır." ifadelerine yer verildi.

Haberler.com - Güncel

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Cübbeli Ahmet Hoca Ahmet Mahmut Ünlü Türkiye Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (19)

Birisi:

Sen önce CIA ile neyi görüştün onun hesabını bir ver bakalım züppeli efendi

CINAR:

. . esas önemli olan, bu tarikatlarin FINANS - KANALLARINA bakmak LAZIM, nereden geliyor, bu kadar PARA? vergiden uzak, vergi dairesinden uzak, hic bir KAYIT Kuyurt yok. . !! kaldiki, bu tarikatlar hic bir sey üretmiyor. . . . BATAKLIKLARI kurutmadan, sivrisinekler''den, haserelerden kurtulunmaz.

Türk milleti:

Zaten VAHHABİLER izmirde silahla saldırı yapmıştı değerli Cübbeli Ahmed hoca doğru demiş dikkat edin sebatayist VAHHABİ leri destekliyor

Tüm 19 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title