Haberler

Samsun'da Besiciler Satışlardan Memnun

Abone Ol

Samsun'da bayramın yaklaşması ve kurbanlık fiyatlarının düşmesi nedeniyle pazarda hareketlilik yaşanıyor.

Samsun'da bayramın yaklaşması ve kurbanlık fiyatlarının düşmesi nedeniyle pazarda hareketlilik yaşanıyor.

Canik Canlı Hayvan Pazarı'nda kurbanlık satışı yapan Cengiz Yıldız, yaptığı açıklamada, son bir haftadır durgun geçen pazarda arefe günü hareketliliği yaşandığını söyledi.

Pazara 18 büyükbaş hayvan getirdiğini ve 16'sının satıldığını ifade eden Yıldız, kalan sürede hem kendisinin hem diğer besicilerin ellerindeki hayvanları satabileceğini belirtti.

- Fiyatlar düştü

Yıldız, arefe günüyle pazarda hissedilir şekilde hareketlilik yaşandığını dile getirerek, "Pazarın ilk açıldığı günlerde et olarak hayvanın kilogramı 40 liradan satılıyordu. Ancak yaşanan durgunluk nedeniyle fiyatlar 34 liraya kadar düştü. Arife günü olması ve fiyatların düşmesi satışları arttırdı." dedi.

Besici Ercan Çelik ise vatandaşların kurban almak için son güne kadar beklediğini kaydetti.

Besicilerin pazara getirdiği hayvanları geri götürmek istemediğini belirten Çelik, şunları söyledi:

"İnsanlar son güne kadar bekliyor. Besici elindeki hayvanları satmak istiyor, geri götürmek istemiyor. Bu nedenle fiyatları biraz daha aşağıya çekiyor. Böylece satışlar artıyor. Bayramın ilk üç gününe kadar pazardaki bütün büyük ve küçükbaş hayvanların satılacağını tahmin ediyoruz."

Kaynak: AA / Güncel

Cengiz Yıldız Ercan Çelik Samsun Canik Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

TÜRK İŞ ASGARİ ÜCRET TEKLİFİ 2024: Yeni asgari ücret ne kadar olacak, yüzde kaç artacak? Asgari ücret 16000 mi, 17000 mi oldu? 4 Aralık OKULLAR TATİL Mİ? Yarın (4 Aralık Pazartesi) hangi illerde okullar tatil, hangi şehirlerde okul yok? Yargı YENİ BÖLÜM (74. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Yargı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Çok Güzel Hareketler 2 YENİ BÖLÜM (157. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Çok Güzel Hareketler 2 yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Kirli Sepeti YENİ BÖLÜM (10. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kirli Sepeti yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Altın Kafes YENİ BÖLÜM (1. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Altın Kafes yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (3 ARALIK PAZAR) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 3 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Erzurumspor - Gençlerbirliği maçı ne zaman? Erzurumspor - Gençlerbirliği maçı hangi kanalda, saat kaçta? Trabzonspor - Kayserispor maçı ne zaman? Trabzonspor - Kayserispor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Mersin Akdeniz hangi parti? Mersin Akdeniz belediye başkanı hangi partiden belediye başkanı seçildi? Kasımpaşa - Gaziantep FK maçı ne zaman? Kasımpaşa - Gaziantep FK maçı hangi kanalda, saat kaçta? Şükrü Sözen kimdir? Şükrü Sözen kaç yaşında, nereli? Şükrü Sözen hayatı ve biyografisi! Asgari ücrete bir zam mı yapılacak? Bu yıl asgari ücrete tek zam mı olacak, neden? Alina Boz hangi dizilerde oynadı? Alina Boz kimdir, hangi yapımlarda yer aldı? Ölümlü Dünya 2 çıktı mı? Ölümlü Dünya 2 yayınlandı mı, nerede çıktı?
title