Haberler

Şaka gibi! Jandarmanın duvarına idrarını yapan şahıs hakkında 3 yıl hapis istemiyle dava açıldı

Güncelleme:

Trafik kazası geçiren arkadaşını görmek için Aksaray'daki jandarma komutanlığına giden bir şahıs, çıkışta jandarmanın duvarına idrarını yaptı. Nöbetçi askerlerin durumu fark edip üstlerine bildirmesi sonrasında yakalanan şahıs hakkında "kamu malına zarar vermek" suçundan 3 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Aksaray'da fayans ustası olarak çalışan 19 yaşındaki P.K. 16 Nisan günü trafik kazası geçiren bir arkadaşını görmek için soluğu jandarma komutanlığında aldı. Ziyaret sonrasında karakol nizamiyesinden çıkarken sıkışan genç çevrede tuvalet bulamadığı için idrarını park halindeki bir aracın bulunduğu yerdeki çevre duvarına yaptı. İşte bu hareket sonrasında başına gelmeyen kalmadı.

POLİS TARAFINDAN YAKALANDI

P.K.'nın duvara idrarını yaptığını fark eden nöbetçi asker durumu üstlerine bildirdi. Astsubayın durumu savcılığa bildirmesi sonrasında Jandarma Komutanlığı binasının duvarına işeyen P.K. polis tarafından yakalandı.

"BEN KÖYDE OTURDUĞUM İÇİN İL MERKEZİNİ FAZLA BİLMİYORUM"

19 yaşındaki P.K. emniyetteki sorgusunda "Polis merkezinde hakkımda isnat edilen suçlamalar hakkında bilgi sahibi oldum. İfademi avukat talebim olmadan vermek istiyorum. Fayans ustası olarak çalışıyorum. Olay günü trafik kazası geçiren arkadaşını görebilmek için İl Jandarma Komutanlığına gittim. Jandarma Komutanlığı nizamiye girişinde sıkıştım. Etrafıma bakındım ama tuvaletimi yapacak yakın bir yer bulamadım. Ben köyde oturduğum için il merkezini fazla bilmiyorum. Ben de o anki durumumdan kaynaklı sıkıştığım için idrarımı il jandarma karakolunun duvarına yaptım. Bu olaydan dolayı çok pişmanım, anlatacaklarım bunlardan ibarettir" ifadelerini kullandı.

"KOMUTANIM İDRARINI DUVARA YAPMASININ DOĞRU OLMADIĞINI SÖYLEDİ"

Komutanlığın 2 No'lu nizamiye girişinde nöbet tutan er Furkan A.'nın da tanık olarak ifadesi alındı. Sözcü gazetesinde yer alan habere göre nöbetçi er de ifadesinde, "Ben Aksaray İl Jandarma Komutanlığı'nda er olarak görev yapmaktayım. Olay günü benden sorumlu olan komutanım Ramazan G. ile birlikte iş takibi için nizamiye kapısından çıktığımız esnada Polat K. isimli şahsın 2 No'lu nizamiye karakolu girişinde sırtı bize dönük vaziyette İl Jandarma Komutanlığına ait duvara idrarını yaptığını gördüm. Komutanım ile birlikte şahsın yanına giderek yaptığı hareketin doğru olmadığını söyledik. Komutanım da kendisine yolun hemen karşısındaki petrol istasyonuna giderek tuvaletini yapabileceğini, idrarını duvara yapmasının doğru olmadığını söyledi. Polat K. da her ikimizden özür diledi. Daha sonra şahıs hakkında işlem yapmak için komutanım ile birlikte Merkez İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı'na gittik. Adliyede nöbetçi savcıya gerekli bilgileri verdikten sonra yapılan telefon görüşmesi sonrasında Polat K. hakkında gerekli işlemlerin yapılması için Aksaray Polis Merkez Amirliğine geldik. Olayla ilgili anlatacaklarım bunlardan ibarettir" dedi.

DUVARIN ISLAK HALİNİ FOTOĞRAFLAYIP DOSYAYA EKLEDİLER

Polis ekipleri hazırladıkları fezlekeye duvarın idrar nedeniyle ıslak olduğunu gösteren duvarın fotoğraflarını delil olarak ekledikten sonra evrakı Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi. İdrar yaptığı için hakkında soruşturma başlatılan Polat K, hakkında, TCK'nın 152/1-amaddesi uyarınca "Kamu malına zarar vermek" suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle asliye ceza mahkemesine dava açıldı. İddianamede sanığın cezalandırılmasıyla birlikte TCK'nın 53/1 maddesi uyarınca belli hakları kullanmaktan (Seçme ve seçilme hakkı) yoksun bırakılması istendi.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Güncel

Aksaray trafik Güncel Haberler

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

8 yıl geçse de izleri hala duruyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ'cü askerler tarafından basılan odasından çok özel görüntüler

8 yıl geçse de izleri hala duruyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ'cü askerler tarafından basılan odasından çok özel görüntüler

500

Yorumlar (16)

İSKOÇYALI:

Burası Türkiye, kırmızı bülten ile aranırsınız yakalandığınızda serbest bırakılırsınız, duvara işersiniz 3 yıl ile yargılanırsınız... :)))

552
32
yanıtYanıtla
Ahmet Durmaz:

bir avuç fıstık için 9 sene hapis yatırır bu ülke daha çocuktu

yanıt57
yanıt6
Rasim Karakaya:

Bir garip işemiş diyeler…Anında şıppadanak duyalar...Soğuk su ile yuyalar...Şöyle garip bencileyin… Bu ne abi adam köylü, garip bir yere çişini yapmış. Yol yordam bilmiyor olabilir, yakındaki petrol istasyonunda wc olacağını dahi bilmeyebilir. Komutan ve asker yanına gitmişler, onlardan özür de dilemiş. Daha neyin davası bu?

172
18
yanıtYanıtla
Fırat Günay:

İşeyecek başka yer bulamadın mı? Eğitim önemli.

60
51
yanıtYanıtla
Cevap :

Karakolda tuvalet yok muydu ki ?

66
33
yanıtYanıtla
KILIÇ ASLAN:

Ne yazıyor haberde! Komutanım da kendisine yolun hemen karşısındaki petrol istasyonuna giderek tuvaletini yapabileceğini söylediği diyor. Türkiye de yaşıyorsunuz ama personele aittir yazdığı için normal vatandaşın giremediği tuvaletlerden haberdar değilsiniz sanırım.

yanıt90
yanıt11
Türkiye Anavatan:

Yuh mu desek pes mi desek bilemedik

81
5
yanıtYanıtla
Özer Doğan:

adam sıkışmış ne var bunda oranının karakol olduğunu bilmiyordur

29
42
yanıtYanıtla
Marko Apostolidis:

idrar zarar vermiş bence o bina çok riskli.... ya adam duvara yaslansaydı? bina göçerdi.... muhakkak içerde adamı wcye sokmadılar (var öyle huy) adam çıkar çıkmaz duvara gitti

40
5
yanıtYanıtla
Ömer Ttn:

Saçmalık.

33
9
yanıtYanıtla
Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title