Haberler

Sağlık Bakanı Koca: Sokak köpeklerine karşı tedbir alınması zorunluluğu görmezden gelinemez

Güncelleme:

Sokak köpeklerine yönelik düzenlenmeyle ilgili, "Gönlüm ötanaziden yana taraf değil." diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni paylaşım yaptı. Bakan Koca, "Dışarıdaki hayat güvenilir olmalıdır. Gönlümün arzu ettiği şey, bu şartların sağlanması kaydıyla onlara yaşam hakkı tanınmasıdır. İnsan sağlığı konusundaki kati önceliğimiz ise alınacak önleme hiçbir itiraza izin vermez." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sokak köpeklerine yönelik düzenlenmeye ilişkin önlemlerin alınması gerektiğini belirtti. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Dışarıdaki hayat güvenilir olmalıdır. Gönlümün arzu ettiği şey, bu şartların sağlanması kaydıyla onlara yaşam hakkı tanınmasıdır. İnsan sağlığı konusundaki kati önceliğimiz ise alınacak önleme hiçbir itiraza izin vermez." ifadelerini kullandı. Bakan Koca önceki gün konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Gönlüm ötanaziden yana taraf değil." demişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sokak köpeklerine yönelik düzenlenmeye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, sokak köpeklerine karşı tedbir alınmasının zorunluluğunun görmezden gelinemeyeceğini söyledi.

Sokak köpeklerine yönelik düzenlemeyle ilgili tartışmalar devam ediyor. Dün, "Açıkçası insani olarak gönlüm ötanaziden taraf değil." diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün X hesabından yeni bir açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Koca: Sokak köpeklerine karşı tedbir alınması zorunluluğu görmezden gelinemez

"SOKAK KÖPEKLERİNE KARŞI TEDBİR ALINMASI ZORUNLULUĞU GÖRMEZDEN GELİNEMEZ"

Bakan Koca, açıklamasında "Kuduz vakalarının ve başka birçok ciddi sorunun artışına, travmalar yaşanmasına yol açan sahipsiz sokak köpeklerine karşı alınması gereken önlemin amacı, onların bir tek çocuğa, bir tek insana zarar vermemelerini sağlamaktır. Dışarıdaki hayat güvenilir olmalıdır. Gönlümün arzu ettiği şey, bu şartların sağlanması kaydıyla onlara yaşam hakkı tanınmasıdır. Zaten mevcut yasa sahipsiz köpekler konusunda hangi koşullarda ötanazi yoluna gidileceğini gösteriyor. İnsan sağlığı konusundaki kati önceliğimiz ise alınacak önleme hiçbir itiraza izin vermez. Sokak köpeklerine karşı tedbir alınması zorunluluğu görmezden gelinemez. Büyüyen soruna karşı başvurulması gereken yol ve yöntemin, bilimsel olarak tanımlı ve medeni olmasını hepimiz arzu ederiz. Uygun şartların oluşturulması kaydıyla, bir canlıya yaşam hakkı tanımanın arayışı içinde olmalıyız. Zorunlu olanla gönlümüzün arzu ettiği ise bazen birbirine uygun düşmeyebilir. Bu da bir gerçek." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Koca: Sokak köpeklerine karşı tedbir alınması zorunluluğu görmezden gelinemez

"GÖNLÜM ÖTANAZİDEN YANA TARAF DEĞİL"

Bakan Koca, önceki gün yaptığı açıklamada ise son günlerdeki kuduz vakalarında artışa ilişkin "Bir tedbir alınması gerektiği kuduz vakalarının artışından da belli. Tedbir ötanazi mi olmalı, açıkçası insani olarak gönlüm ötanaziden taraf değil." demişti.

Kaynak: ANKA / Güncel

Fahrettin Koca Sağlık Bakanı Sosyal Medya Hayvan Hakları Sağlık Güncel Haberler

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Yeni anayasa görüşmeleri tamamlandı! Demokrat Parti, Kurtulmuş ile masaya oturmayı reddetti

Yeni anayasa görüşmeleri tamamlandı! Demokrat Parti, Kurtulmuş ile masaya oturmayı reddetti

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İnsan aklıyla dalga geçiyorlar! Bodrum'da bir sandviçi 380 TL'den satmaya başladılar

İnsan aklıyla dalga geçiyorlar! Bodrum'da bir sandviçi 380 TL'den satmaya başladılar

500

Yorumlar (3)

Fatih Öztürk:

Hoşlanmamışlar merhametinden. Kendi fikrinin arkasında dur.

1
0
yanıtYanıtla
şahabettin Ayyıldız:

Hükümet olan sizsiniz

0
0
yanıtYanıtla
Güven önemlş:

öldürmeyin de

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title