Haberler

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, İstanbul'un nüfusunu azaltma projelerini KİPTAŞ ile gerçekleştireceğini vaat etti

Güncelleme:

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Birol Aydın, İstanbul'un nüfusunu azaltma projelerini KİPTAŞ marifetiyle gerçekleştirme vaadinde bulundu. Aydın, işsiz gençlere iş buluncaya kadar ücretsiz toplu taşıma imkanı sağlayacaklarını ve kentsel dönüşümü ücretsiz olarak gerçekleştireceklerini de söyledi.

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Birol Aydın, kentin nüfusunu azaltma projelerini KİPTAŞ marifetiyle gerçekleştirme vaadinde bulundu.

Bayrampaşa Sebze Meyve Hali esnafıyla bir araya gelen Aydın, kahvaltı yaptığı İstanbul Halciler Derneği'nde yöneticilerin taleplerini dinledi, projelerini anlattı.

Aydın, daha sonra partisinin İstanbul il başkanlığının da bulunduğu Saadet Plaza'da iş yerlerini gezdi, kırmızı karanfil dağıttı.

Burada yaptığı konuşmada, İstanbul'un, tekinsizliğin kol gezdiği bir hale büründüğünü savunan Aydın, daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu söyledi.

Birol Aydın, "Göreve gelir gelmez ilk önce geçim sıkıntısından dolayı muzdarip olan ailelerin yaralarına merhem olmayı asli görevimiz olarak görüyoruz. Her şeyden önce okullarımıza aç karnına gidip gelen çocuklarımız kalmasın diye 'kantin kart' projemizi süratle devreye sokacağız." dedi.

İşsiz gençleri iş buluncaya kadar toplu taşımadan ücretsiz faydalandıracakları ve taksi sorununu da kente 35 bin taksi kazandırarak çözecekleri vaatlerinde bulunan Aydın, fazla olduğunu düşündüğü İstanbul nüfusuyla ilgili de şu ifadeleri kullandı:

"En temel meselemiz uzun vadede İstanbul'un rahatlaması, nüfusunu azaltma projesidir. Adına 'Memleket İsterim' projesi diyoruz. Gönüllü olarak insanlarımızın kendi memleketlerine ya da tercih edecekleri memlekete gitme projelerini KİPTAŞ marifetiyle gerçekleştireceğiz. Ayrıca kentsel dönüşümü de ücretsiz olarak yapacağız."

Kaynak: AA / Güncel

Birol Aydın İstanbul Kiptaş Aydın İstanbul Politika Güncel Haberler

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Bakan Özhaseki evine haritalama uçağıyla mı gidiyor? Bakanlık iddiayı doğrulayıp 'tasarruf' vurgusu yaptı

Bakan Özhaseki evine haritalama uçağıyla mı gidiyor? Bakanlık iddiayı doğrulayıp "tasarruf" vurgusu yaptı

Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

Bakmadan Geçme

30-31 Mayıs hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? 30-31 Mayıs Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 30 Mayıs Perşembe yarın okullar tatil mi, okul yok mu? İstanbul, İzmir, Ankara okullar tatil mi? Survivor bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı 30 Mayıs Perşembe 2024? #128250 Survivor kim kazandı? 30 Mayıs Perşembe Mavi Takım mı kazandı, Kırmızı Takım mı kazandı? #129300 Survivor CANLI izle! 30 Mayıs Perşembe TV8 Survivor HD izleme linki var mı? #128250 Hudutsuz Sevda 35. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Hudutsuz Sevda yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 İnci Taneleri 18. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs İnci Taneleri yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! Aldatmak 71. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Aldatmak yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Bayern Münih'in yeni teknik direktörü Vincent Kompany kimdir? Vincent Kompany nerelidir, kaç yaşında? Eyvah Eyvah nerede çekildi? Eyvah Eyvah oyuncuları, konusu ve fragmanı! Eyvah Eyvah ne zaman çekildi? #128250 İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi!
Ağrı'da bir kadın, caddede üstsüz şekilde dolaştı

Ağrı'da bir kadın, caddede üstsüz şekilde dolaştı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title