RTÜK'ün Kılıçdaroğlu'nun Açıklamalarını Yayınlayan 4 Kanala Ceza Hazırlığına Siyasilerden Tepki - Haberler
Haberi Paylaş

RTÜK'ün Kılıçdaroğlu'nun Açıklamalarını Yayınlayan 4 Kanala Ceza Hazırlığına Siyasilerden Tepki

ANKA - Mehmet Akgün - Güncel
 - Güncelleme:
RTÜK'ün Kılıçdaroğlu'nun Açıklamalarını Yayınlayan 4 Kanala Ceza Hazırlığına Siyasilerden Tepki

RTÜK’ün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TÜRGEV ve Ensar üzerinden ABD'ye para aktarılmasıyla ilgili açıklamalarının yer aldığı videoyu eş zamanlı yayınlayan KRT TV, TELE 1 ve Halk TV hakkında dosya hazırlatması tepki çekti. CHP TBMM Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Biçare RTÜK yönetimine sesleniyorum: Korkmayın geliyor gelmekte olan!” dedi. CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan, “Sansürcüler kaybedecek. Türkiye’yi sarayı yenip özgürleştireceğiz. Hodri meydan” ifadelerini kullandı.

RTÜK'ün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TÜRGEV ve Ensar üzerinden ABD'ye para aktarılmasıyla ilgili açıklamalarının yer aldığı videoyu eş zamanlı yayınlayan KRT TV, TELE 1 ve Halk TV hakkında dosya hazırlatması tepki çekti. CHP TBMM Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Biçare RTÜK yönetimine sesleniyorum: Korkmayın geliyor gelmekte olan!" dedi. CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan, "Sansürcüler kaybedecek. Türkiye'yi sarayı yenip özgürleştireceğiz. Hodri meydan" ifadelerini kullandı.

CHP'li ve İYİ Partili siyasiler, RTÜK tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun videosunu yayınladıkları için KRT TV, TELE 1 ve Halk TV hakkında dosya hazırlatılmasına sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi. Siyasilerin sosyal medya paylaşımları şöyle:

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: Biçare RTÜK yönetimine sesleniyorum: Korkmayın geliyor gelmekte olan!

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan: Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun sansür edilmesi için başlatılan RTÜK girişimini şiddetle kınıyoruz. Bunun peşini bırakmayacağız. Sansürcüler kaybedecek. Türkiye'yi sarayı yenip özgürleştireceğiz. Hodri meydan. Özgürlük ve demokrasi kazanacak.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: Halkın parasını yurtdışına kaçırmak serbest, söylemek yassah! RTÜK, YSK ve Yargı iktidar aparatlığına devam ediyor hala…

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray : Seçime giderken muhalif kanalları yok etmeye çalışıyorlar. Sn Kemal Kılıçdaroğlu'nun yolsuzluk açıklamaları bal gibi haber konusudur. Olmasa da RTÜK'e ne?! YSK'nın 16 Nisan referandumunda yaptığı gibi RTÜK de kendini mahkeme yerine koyarsa eğer farklı siyasi tedbirler uygulanmalıdır.

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül: Saray'ın yan bahçesi RTÜK, yine Tek Adam'a kalkan olmak için harekete geçmiş. Şunu iyi bilin; Doğruları söylemekten vazgeçmeyeceğiz! Susturamayacaksınız, korkutamayacaksınız! Halkı kandırmanıza izin vermeyeceğiz! İlk seçimde sizi sandıkta göndereceğiz!

ANKA / Mehmet Akgün - Güncel

Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title