Haberi Paylaş

Rengini kızıllığından alıyordu, çamur deryasına dönüştü

Güncel Haberler

Rengini kızıllığından alıyordu, çamur deryasına dönüştü Türkiye'nin en uzun ırmağı Kızılırmak çamur rengine büründü Sivas'ta aralıklarla etkili olan yağışların ardından Türkiye'nin en uzun ırmağı olan Kızılırmak çamur rengine büründü.

Rengini kızıllığından alıyordu, çamur deryasına dönüştü

Türkiye'nin en uzun ırmağı Kızılırmak çamur rengine büründü

SİVAS - Sivas'ta aralıklarla etkili olan yağışların ardından Türkiye'nin en uzun ırmağı olan Kızılırmak çamur rengine büründü.

Sivas'ın İmranlı ilçesindeki Kızıldağ eteklerinden doğan ve Samsun'un Bafra ilçesinde Karadeniz'e dökülen Kızılırmak, bin 355 kilometre uzunluğu ile Türkiye'nin en uzun akarsuyu olmasıyla biliniyor. Kente 4 gündür aralıklarla süren yağmur yağışı ile birlikte Kızılırmak'ın Eğri köprü bölümü adeta çamur aktı. Kızılırmak çevresindeki toprağın suya karışması sonucu çamur rengine bürünen Kızılırmak'ın son hali havadan drone ile havadan görüntülendi.

Sivas'ta yaşayan Osman Asamak, Kızılırmak'ın rengini aldığını ifade ederek, " Burası tarihi Eğri Köprümüz. Uzun zamandır yağmur yağmıyordu. Şuan görüldüğü gibi sularımız akıyor. Kızılırmak rengini almaya başladı. Biraz daha yağmura yağarsa daha güzel olur. Geçen yıla göre su biraz daha iyi. Görünümüyle de güzel bir görüntü oluşuyor" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Karadeniz Türkiye Samsun Sivas Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title