Haberler

Ramazan Bayramı Kutlanıyor - Atalay ve Çiftçi

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bayramlaşmadan detay Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Çiftçi'nin konuşması Askerlerle bayramlaşma AK Parti Van Milletvekili Atalay'ın konuşması Vali Taşyapan'ın hasta ziyareti v Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, gümrüklerde uygulanacak "Tek Pencere Sistemi"ne ilişkin, "Proje tamamlandığında bürokrasi azaltılacak, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında belgeler elektronik ortamda bakanlığımızca ilgililere gönderilip, sonuçları aynı ortamda alınacak.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Bayramlaşmadan detay

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Çiftçi'nin konuşması

Askerlerle bayramlaşma

Ak Parti Van Milletvekili Atalay'ın konuşması

Vali Taşyapan'ın hasta ziyareti v Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, gümrüklerde uygulanacak "Tek Pencere Sistemi"ne ilişkin, "Proje tamamlandığında bürokrasi azaltılacak, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında belgeler elektronik ortamda bakanlığımızca ilgililere gönderilip, sonuçları aynı ortamda alınacak." dedi.

Çiftçi, Van valiliğince Şişli öğretmenevinde düzenlenen bayramlaşma töreni öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, bayramların İslam alemine huzur, barış, kardeşlik ve esenlikler getirmesini dileyerek, Suudi Arabistan'da gerçekleşen ve İslam dünyasını üzen terör saldırısını lanetledi.

Başbakan Binalı Yıldırım'ın açıkladığı "Ekonomik Müjdeler Paketi"nin Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlayacağına inandığını vurgulayan Çiftçi, şöyle konuştu:

"350 milyar dolarlık ticaretin giriş ve çıkışını yapan bir bakanlığız. Hem gümrük, hem ticaret kısmıyla bizi ilgilendiriyor. Bu ihracatın kolay ve güvenilir şekilde yapılması, ticaret erbabının önünün açılması, bürokrasinin azaltılması, kapıların modernizasyonu ve tek pencere projelesinin uygulanmasıyla daha büyük bir ivme kazanacaktır. Gümrükler kısmında tek pencere projesi tamamlandığında bürokrasi azaltılacak, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında belgeler elektronik ortamda bakanlığımızca ilgililere gönderilip, sonuçları aynı ortamda alınacak. Böylece iş adamlarımızın önünü açılacak, işlerini kolaylaştırılacak, ticaret hem güvenli hem de kolay olacak. Şuanda gümrüklere gittiğinizde birçok noktada 6-7 noktada durmaktasınız. Sistemle amaçlanan tek noktada bütün işlemleri bir gümrük personelinin yapmasıdır." diye konuştu.

Sınır kapılarındaki modernizasyon çalışmalarının da devam ettiğini anımsatan Çiftçi, Van'ın Kapıköy-Razi Sınır Kapısı'nın ihalesinin de 12 temmuzda yapılacağını ifade etti.

-"Suriye'deki ortam, terörü çok iyi besliyor"

Başbakan Yıldırım'ın açıkladığı paketi anımsatan AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay ise, paketin bölgeye yatırım gelmesi ve ilerlemesine büyük katkılar sağlayacağını, bununla ilgili olarak kendilerinin de bir çalışma başlattıklarını anlattı.

Gazetecilerin İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı, bölgedeki terör ve Suriye'deki durumun ülkeye etkisiyle ilgili sorularına Atalay, şöyle cevap verdi:

"Türkiye'nin coğrafyası ne yazık ki sorunlu bir coğrafya. Daha güçlü olmak durumundayız. Çevremizdeki özellikle terörle ilgili sorunlar Türkiye'ye yansıyor. Ben daima terörle ilgili gelişen olaylarda Suriye ortamının daha fazla etkili olduğunu görüyorum. Bu konularda fazlaca görev almış ve çalışmış biri olarak, Suriye'deki ortam, yeni tablo terörü çok iyi besliyor. Adeta oradan kaynaklanıyor. İster PKK, ister İŞİD (DAİŞ) olsun o intihar bombacısı dediğimiz teröristler genelde Suriye'de yetiştirilmişler. Suriye yönetiminin de bunda payı olduğuna inanıyorum. Bazen İŞİD'i, bazen PKK veya PYD'yi kullanıyorlar. Şuanda orada PKK, diğer adıyla PYD daha güçlü ve ona Rusya destek oluyor. Suriye işi İnşallah biraz daha çabuk çözülür. Son zamanda Rusya ile gelişen ilişkiler var. Umarım bu Suriye'yi etkiler, çözüme götürür. O zaman da ülkemiz daha huzurlu olacaktır diye düşünüyorum."

Herkesin bayramını kutlayan Van Valisi İbrahim Taşyapan da, ramazan ayında vatandaşın bir kaç hadise dışında huzurlu geçirdiğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Allah bu bayramı birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize, birlik beraberliğimize, iyilik ve güzelliklere vesile eder İnşallah. Ramazanı huzur içerisinde geçirdik. Van'da ufak tefek bazı hadiseler oldu. Ama çok şükür dirliğimize, düzenimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize zarar verecek boyuta ulaşamadılar. Dolayısıyla bayramlar kardeşliğin, paylaşmanın, birlik beraberliğin öne çıktığı, karşılıksız vermenin şiar edildiği günlerdir. Onun için büyüklerimizi, küçüklerimizi, akrabalarımızı, ihtiyaç sahiplerini, hastalarımızı unutmamak gerekir. Bütün insanlarımıza İnşallah ramazan ve onun devamında gelen bayramın huzuru yıllar boyunca sürsün diye dua ediyorum."

Bayramlaşma törenine, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, kamu kurum ve kuruluş amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve davetliler katıldı.

Törenin ardından Vali Taşyapan, beraberinde Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Temel ile birlikte İl Jandarma Komutanlığı'na geçerek askerler bayramlaştı.

Ardından İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne geçen Taşyapan, polislerle bayramlaştıktan sonra Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde servisleri dolaşarak vatandaşlarla bayramlaştı.

Program, Sevgi Evleri'nde kalan çocukların ziyaret edilmesiyle son buldu.

Kaynak: AA / Güncel

AK Parti Politika Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title