Haberler

Özhaseki: 'Erdoğan gitsin de ne olursa olsun' adına 20'ye yakın operasyon çekilmiştir

Güncelleme:

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "20 yıllık iktidarımızda hükümeti devirebilme adına, AK Parti'yi gönderebilme adına, 'Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun' adına herhalde 20'ye yakın operasyon çekilmiştir" dedi.

Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "20 yıllık iktidarımızda hükümeti devirebilme adına, AK Parti'yi gönderebilme adına, 'Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun' adına herhalde 20'ye yakın operasyon çekilmiştir" dedi.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Elazığ'a geldi. Özhaseki, burada ilk olarak yerel yönetimler başkanlığının düzenlediği istişare toplantısına katıldı. Toplantıda konuşma yapan Özhaseki, AK Parti'nin 20 yıllık iktidarı boyunca hükümeti devirebilme adına operasyonlar çekildiğini belirterek şunları söyledi:

"AK Parti'yi gönderebilme adına, 'Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun' adına herhalde 20'ye yakın operasyon çekilmiştir. Şimdi zihinlerimizi yoklayalım; birçok insan unutmuştur. İlk geldiğimiz günlerde 'genç subaylar rahatsız' başlıkları vardı değil mi? Hatırlıyorsunuz. Cumhuriyet mitingleri başlattılar. Şu anda Cumhuriyet Halk Partisi'nde bir genel başkan yardımcısı var. Tüm trol ordusunun başında ve her gün bize küfür ettiren bir zatı muhterem var. Onun emriyle, onun çevresinde örgütlenmiş bir grup olarak Cumhuriyet mitingleri. Ne diyorlardı? Cumhuriyet tehlikede, aman ha Atatürk ilke inkılapları elden gidiyor, herkes meydana. Gezi olaylarında hatırlarsınız 4 tane ağacı bahane ettiler fakat aradan 1-2 ay geçti Yalova'da CHP'li belediye 200 yaşında çınarları, onlarcasını kesti, kimsenin sesi çıkmadı. Şimdi İstanbul Belediyesi durmadan ağaç kesiyor. 1-2 gazetede köşede haber oluyor. 50 yıllık, 100 yıllık, 200 yıllık çınarlar kesiliyor, kimsenin sesi çıkmıyor."

'BELEDİYELERİ POTANSİYEL ELEMAN YUVASI GİBİ GÖRÜRLERDİ'

Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, toplam 1390 belediyeden 1035 belediyenin Cumhur İttifakı belediye başkanları tarafından yönetildiğini kaydederek, şöyle konuştu.

"1994 yılı adeta belediyeler için bir milattır. Peki 94'ten önce ne vardı ki ya milat diyorsunuz, derseniz o günleri yaşamış bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Genelde sol belediyelerde militan bir kadro olur, belediyelere doldururlar, onların da asla hizmette gözü olmaz, onlar sadece kendi sapkın ideolojilerine gidecek yolda belediyeleri araç gibi görürlerdi. Orayı bir potansiyel eleman yuvası gibi görürlerdi. İstanbul belediyelerinin tamamında çalışanların büyük bir kısmı kahvelerde oturur, eylem olduğu zaman otobüs gelir. Gözlerimle şahit olduğum olaylar için bunu söylüyorum, o olaylara giderlerdi. Ellerinde sopalarla, silahlarla eylemden eyleme koşarlardı. Çöp dağlarının patladığını bizler unutmadık, suların akmadığı günleri çok iyi biliyoruz. Her tarafı gecekondu doldurup ve sonra da hiçbir sorununu çözemedikleri ama kendilerinin keyif yaptığı ortamları bizler iyi biliyoruz."

'ADINI SÖYLEYEMEDİKLERİ ORTAKLARI VAR'

'Kendi belediyesinde halkını mutlu etmeyi düşünmeyen adamların cumhurbaşkanlığına gözüne dikip ajanslara milyonlarca lira verdikleri bir döneme geldik" diyen Haseki, konuşmasına şöyle devam etti:

"İstanbul Belediyesi 845 milyon lira sadece ajanslara para veriyor. Peki İstanbul'a deprem gelecek, deniyor ne kadar ayırmışlar? 495 milyon lira. 'Hiçbir emekçiyi işinden etmeyeceğiz, hiçbir işçi arkadaşımızı ekmeksiz bırakmayacağız, onları işinden eden hepinizden özür diliyorum namussuzdur, şerefsizdir' diye nutuklar attılar. Nereye gitti bu şeref, bu namus? Toplamda Ankara, İstanbul, Adana ve Mersin'de 25 bin kişiyi işten attılar. 45 bin kişi de İstanbul'da işe aldılar. Rakamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan aldım. Nasıl aldılar peki? Durmadan bağırıyorlar ya ehliyet, liyakat falan, öyle mi aldılar? Yok, kendileri yine itiraf ediyorlar yüzde 35 CHP'den kontenjan, mahalle temsilcilerinden başlıyorlar vermeye, İYİ Parti'ye yüzde 15, bir de adını söyleyemedikleri ortakları var, utanıyorlar. Allah kimseye utanacak iş yaptırmasın. Utanıyorsanız yapmayın ortaklık kardeşim. O altılı masanın altında üstünde tartışması olan parti var ya terörün partisi, oraya da kontenjan vererek tabii ki. Niye? Yarın bir gün oy alacaklar. Mesela İstanbul'da Sayın Cumhurbaşkanımızdan itibaren 25 yıl boyunca borçlanma miktarımız 28 milyar liraydı arkadaşlar. Bunların geçen sene başında borçlandıkları miktar 52 milyar lirayı geçti. Mesela İstanbul için söylüyorum 4 binden fazla meclise teklif gelmiş. Arkadaşlarımız 3 bin 955 karara evet demişler, yüzde 98'ine. Ankara da aynı şekilde. Nasıl önünüzü kesiyoruz biz sizin ya. Meclise ne getirseniz evet diyoruz, hükümetten gelen paralarda eksilme var mı? Yok hayır."


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Mehmet Özhaseki İstanbul AK Parti Haberler

Bakan Şimşek konutta yeni düzenlemeyi duyurdu: İsteyene gelir isteyene ev

Bakan Şimşek konutta yeni düzenlemeyi duyurdu: İsteyene gelir isteyene ev

Hamas, çatıştıkları İsrail askerlerinden bir kısmını daha rehin aldı

Hamas, çatıştıkları İsrail askerlerinden bir kısmını daha rehin aldı

Güldür Güldür'ün Bilal'i gözlerden uzak tuttuğu eşini paylaştı, yorum bombardımanına tuttular

Güldür Güldür'ün Bilal'i gözlerden uzak tuttuğu eşini paylaştı, yorum bombardımanına tuttular

Bakmadan Geçme

Gülşehir Belediyesi hangi parti? Gülşehir Belediye başkanı hangi partiden seçilmiştir? İşte 2024 İstanbul Gülşehir yerel seçim sonuçları! Atamalar akademi eğitim başarı puanı ile mi yapılacak? Öğretmenlik atamaları nasıl yapılacak? 25 Temmuz hangi burç? 25 Temmuz'ta doğanlar hangi burç oluyor? 25 Temmuz tarihi hangi burç olur? Fenerbahçe - İstanbulspor maçı hangi statta oynanacak? Fenerbahçe - İstanbulspor maçı nerede oynanıyor? BİNGÖL'DE DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! Bingöl'de ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? Rüzgar Kızılcık Şerbeti'nden ayrılıyor mu? Rüzgar Kızılcık Şerbeti'nden neden ayrılıyor, sebebi ne? KURBAN BAYRAMINA KAÇ GÜN KALDI 26 MAYIS 2024: Kurban bayramı ne zaman, hangi tarihe denk geliyor? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 26 Mayıs Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 26 Mayıs Pazar hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi 26 Mayıs hangi burç? 26 Mayıs'ta doğanlar hangi burç oluyor? 26 Mayıs tarihi hangi burç olur? 26 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 26 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 26 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Köpeklerin uyutulması nasıl oluyor? Köpek uyutma yöntemi nedir? En kolay Schengen vizesi nasıl alınır? Schengen vizesi başvurusu ve gerekli belgeler
Ali Koç'un üstünü çizdiği Selahattin Baki, sessizliğini bozdu: O görüntüyü vermemeliydik

Ali Koç'un üstünü çizdiği Selahattin Baki, sessizliğini bozdu: O görüntüyü vermemeliydik

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title