Haberler

Özbekistan: İsveç Saldırganı Işid Üyesi

– Özbekistan geçtiğimiz Cuma günü İsveç'in başkenti Stockholm'de gerçekleştirilen kamyonlu terör saldırısının tutuklu şüphelisi Özbek vatandaşı Rahkmat Akilov'un IŞİD üyesi olduğunu açıkladı.

– Özbekistan geçtiğimiz Cuma günü İsveç'in başkenti Stockholm'de gerçekleştirilen kamyonlu terör saldırısının tutuklu şüphelisi Özbek vatandaşı Rahkmat Akilov'un IŞİD üyesi olduğunu açıkladı.

Sky News'un haberine göre, Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov Özbekistan'da gazetecilere verdiği demeçte İsveç saldırganı 39 yaşındaki Akilov'un 2014 yılında Özbekistan'ı terkettikten sonra IŞİD tarafından devşirildiğini duyurdu.

Dışişleri Bakanı Kamilov, Rahkmat Akilov ile ilgili bilginin bir başka batı ülkesi aracılığıyla saldırıdan önce İsveç'e iletildiğini söyledi.

Abdulaziz Kamilov, bu bilginin hangi batı ülkesi aracılığıyla İsveç'e iletildiğini ise belirtmedi.

Salı günü ilk defa Stockholm'de mahkeme karşısına çıkartılan 39 yaşındaki Özbek terörist, saldırıda kullanılan kamyonu sürenin kendisi olduğunu itiraf etmiş, mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

Daha önce de geçtiğimiz Cuma günü Stockholm'deki saldırıyı gerçekleştiren Rahkmat Akilov'un Özbekistan'dan Türkiye'ye yerleştikten sonra Türkiye'de aşırı dinci gruplarla girdiği ilişki sonrası radikalleştiği konusunda bilgiler basına yansımıştı. - Stockholm

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Özbekistan Stockholm Sky News İsveç Politika Güncel Haberler

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

Bakmadan Geçme

Soma nerede? Soma hangi ile, nereye bağlı? SOMA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Soma'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? #128680 MANİSA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Manisa'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? İZMİR'DE DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı İzmir'de ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? 3. Dünya savaşı mı çıkıyor, Hakan Fidan ne dedi? Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır?
Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title