Haberler

Özbekistan'dan Kırgızistan'a Covid-19 ile mücadelede insani yardım ulaştı

Güncelleme:

Kırgızistan'ın yakın komşularından Özbekistan yeni tip korona virüs (Covid-19) ile mücadele çerçevesinde Kırgızistan'a 3 bin ton buğday insani yardım gönderdi.

Kırgızistan'ın yakın komşularından Özbekistan yeni tip korona virüs (Covid-19) ile mücadele çerçevesinde Kırgızistan'a 3 bin ton buğday insani yardım gönderdi. Önümüzdeki günlerde 400 adet mobil hastane konteynerinin Kırgızistan'a gelmesi bekleniyor.

Kırgızistan Başbakanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kırgızistan'ın geçici Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev arasında varılan anlaşmalar kapsamında ülkenin Oş kentine insani yardım teslim edildi.

Oş'ta düzenlenen teslim törene Oş Valisi Carasul Abduraimov, Başbakanlığa bağlı Devlet Malzeme Rezervleri Fonu Başkan Yardımcısı Rustam Karakulov ve Özbekistan Demir Yolları Başkanı Husnitdin Hasilov katıldı. Törende konuşan Kırgız ve Özbek heyet başkanları kardeş ülkeler arasındaki ilişkilerin stratejik ortaklık ve iyi komşuluk ruhu içinde geliştiğine vurgu yaptı. Ayrıca zor durumlarda kardeş halkların her zaman birbirlerine yardım elini uzattığına dikkat çekildi. Kırgız tarafı, Covid-19 ile mücadelede gösterilen yardımlardan dolayı Özbek tarafına teşekkür etti.

Korona virüsün yayılmasıyla mücadele çerçevesinde varılan anlaşmalar gereğince Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te ve Batken bölgesine bağlı Kadamcay ilçesinde her birinde 200 yataklı mobil hastaneler inşa edilecek. Komşu Özbekistan daha önce 15 Kasım 2020'de Covid-19 ile mücadeleye yönelik önlemler kapsamında tıbbi ürünler ve ilaçlar şeklinde ilk insani yardım kargosunu göndermişti. - BİŞKEK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Koronavirüs Kırgızistan Özbekistan Güncel Haberler

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Rize İl Başkanı Ayar'ın istifası sonrası AK Parti'den değişim mesajı: Adımlar atılacak

Rize İl Başkanı Ayar'ın istifası sonrası AK Parti'den değişim mesajı: Adımlar atılacak

Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

Bakmadan Geçme

KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Sık sık idrara çıkma neyin habercisi? Günde 10 kere idrara çıkmak normal mi? Hababam Sınıfı ne zaman, nerede çekildi? Hababam Sınıfı okulu nerede? Hababam Sınıfı oyuncuları kimler, konusu ne? Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi oyuncuları kim? Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı konusu, oyuncuları ve Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı özeti! 2026 UEFA Avrupa Ligi nerede oynanacak? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! Taş Kağıt Makas CANLI izle! KANAL D Taş Kağıt Makas 12. bölüm CANLI izleme linki! Kuruluş Osman CANLI izle! ATV Kuruluş Osman 161. bölüm canlı izle! Kuruluş Osman yeni bölümde neler olacak? ATV canlı izleme linki! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi! Mehmed Ali Kağıtçı kimdir? Mehmed Ali Kağıtçı kaç yaşında, nereli? Mehmed Ali Kağıtçı hayatı ve biyografisi! Beşiktaş-Trabzonspor ZTK finali hakemi kim? Ziraat Türkiye Kupası final maçını kim yönetecek? Yaprak Dökümü'nde Cem neden öldü? Yaprak Dökümü'nde Cem karakterinin ölüm sebebi ne?
Tabutlardan sadece ikisinin üzerinde vardı! Reisi'nin cenazesinde dikkat çeken detay

Tabutlardan sadece ikisinin üzerinde vardı! Reisi'nin cenazesinde dikkat çeken detay

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title