Haberler

Ölmeden mezar taşını yaptırdı, dükkanında muhafaza ediyor

Abone Ol

Aksaray'ın Eskil ilçesinde araç lastik tamiri işiyle uğraşan 34 yaşındaki Mesut Öğüt, kendisi için yaptırdığı mezar taşını dükkanında muhafaza ediyor.

Aksaray'ın Eskil ilçesinde araç lastik tamiri işiyle uğraşan 34 yaşındaki Mesut Öğüt, kendisi için yaptırdığı mezar taşını dükkanında muhafaza ediyor.

Merkez Mahallesi'ndeki Sanayi Sitesi'nde 10 yıldır lastik tamiri dükkanı işleten Öğüt, 2 ay önce mezar taşını yaptırarak dükkanına koydu.

Her sabah mezar taşının tozunu alarak işine başlayan Öğüt'ün iş yerine gelen müşterileri de mezar taşını görünce şaşırıyor.

Öğüt, vefat ettiğinde kimsenin onun için mezar taşı yapmakla uğraşmasını istemediği için mezar taşını yaptırdığını söyledi.

Mezar taşını her gördüğünde ölümün aklına geldiğini belirten Öğüt, şöyle konuştu:

"Mezar taşım sanayideki dükkanımda duruyor. Ölüm tarihini boş bıraktım. 'Hasan oğlu Mesut Öğüt, ruhuna Fatiha ve doğum tarihim' yazıyor. Vefat ettiğimde kimse mezar taşımı yapmakla uğraşmasın istedim. Her sabah dükkana girdiğimde beni mezar taşı karşılıyor. Ölümü hatırlıyorum."

Öğüt, kefenini de aldığını, havaların düzelmesiyle birlikte mezarını da kazdırarak hazır hale getireceğini ifade etti.

Mezar taşını dükkana koyduğundan beri farklı hisler yaşadığını anlatan Öğüt, şunları kaydetti:

"Bu dünya gelip geçici, ölümü herkesin hatırlaması gerekiyor. Araçlarının lastikleri patlayan ya da zarar gören müşterilerim dükkana geldiğinde mezar taşım çok dikkatlerini çekiyor. Şaşırarak, neden mezar taşı yaptırdığımı soruyorlar. Ben de 'Ölümün ne zaman geleceğini bilmiyoruz, her an her şeye hazırlıklı olmalıyız' diyor, vefat ettiğimde kimseye muhtaç olmamak için yaptırdığımı söylüyorum."

Kaynak: AA / Güncel

Mesut Öğüt Aksaray Tragger Vefat Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

MÜGE ANLI CANLI İZLE! 5 Aralık Müge Anlı Canlı İzleme Linki! Müge Anlı son bölüm neler oldu? BEN BU CİHANA SIĞMAZAM YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Ben Bu Cihana Sığmazam yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Yabani YENİ BÖLÜM (13. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Yabani yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Aile YENİ BÖLÜM (23. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Aile yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Üç Kız Kardeş YENİ BÖLÜM (65. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Üç Kız Kardeş yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (5 ARALIK SALI) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 5 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Threads çöktü mü? 5 Aralık Threads neden açılmıyor, mu var? Threads sayfa neden yenilenmiyor? Resmi Gazete Atama Kararları | 5 Aralık 2023 Resmi Gazete'de yayınlandı mı, bugünün kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title