Haberler

Öldürdüğü 4 Yakını İçin 4 Kez Ömür Boyu Hapis Cezası

Abone Ol

Sakarya'nın Akyazı İlçesi Batakköy Mahallesi'nde, 2 yıl önce Hollanda'dan gelerek miras nedeniyle tartıştığı kardeşi Erol Yıldız, yengesi Hanife ile yeğenleri Özlem ve Elif'i evlerinde öldürdükten sonra benzin dökerek evi yakmak isteyen ve...

Sakarya'nın Akyazı İlçesi Batakköy Mahallesi'nde, 2 yıl önce Hollanda'dan gelerek miras nedeniyle tartıştığı kardeşi Erol Yıldız, yengesi Hanife ile yeğenleri Özlem ve Elif'i evlerinde öldürdükten sonra benzin dökerek evi yakmak isteyen ve çalıştığı ülkele gitmek isterken havaalanında yakalanan Yakup Yıldız'a 4 kez ağırlaştırılmış ömür boyu ile 24 yıl hapis cezası verildi.

Olay, Akyazı İlçesi Batakköy Mahallesi'nde, 29 Aralık 2010 tarihinde meydana geldi. 46 yaşındaki Erol Yıldız, eşi, 45 yaşındaki Hanife, kızları 20 yaşındaki Özlem ve 10 yaşındaki Elif evlerinde tabanca ile vurularak öldürüldü. Aile fertlerini öldürdüğü tespit edilen ağabeyi Yakup Yıldız, yurt dışına kaçmak isterken Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı.

Sakarya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 4 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası ile yargılanan 56 yaşındaki Yakup Yıldız, duruşmada pişman olduğunu söyledi. Yıldız, "Olayın bu hale gelmesini istemezdim. Kardeşim tahrik etti. Kafadan rahatsızım. Rahatsızlığım Hollanda'dan beri var" diyerek psikolojik sorunları olduğunu söyledi.

Ancak, mahkeme heyeti Adli Tıp Kurumu'ndan sanığın akıl sağlığının yerinde olduğuna dair rapor verdiğini hatırlatarak kararı açıkladı.

Mahkeme heyeti; Yakup Yıldız'a 4 cinayet için 4 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis ve kardeşine yönelik tehdit, yağma, konut dokunulmazlığını bozma ve mala zarar verme suçlarından da toplam 24 yıl hapis cezası verdi. - Sakarya

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Erol Yıldız Hollanda Sakarya Akyazı Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne?
title