Haberler

Obezite Hastalarının Giden Kilolarla Gelen Mutluluğu

Kamilcan 101 kilo verdi İZMİR'de, tüp mide ameliyatından sonra giden kilolarıyla yepyeni bir hayata başlayan obezite hastaları, bir araya geldi.

Kamilcan 101 kilo verdi

İZMİR'de, tüp mide ameliyatından sonra giden kilolarıyla yepyeni bir hayata başlayan obezite hastaları, bir araya geldi. Çeşitli film ve dizilerde rol alan Gülnihal Demir, kendisini artık daha sağlıklı hissettiğini anlatırken, 184 kilodan 83 kiloya düşen Kamilcan Özdemir de, kilo verdikten sonra aşk hayatından sosyal ilişkilerine kadar bambaşka bir yaşamı olduğunu söyledi.

Aşırı ve yanlış beslenmenin yanı sıra çeşitli fiziksel aktivite yetersizliğinin de neden olduğu obezite hastalığına karşı son yıllarda denenen tüp mide ameliyatıyla başarılı sonuçlar elde edildiği belirtildi. İzmir'de de bu yöntemle kilo veren hastalar, bir araya geldi. Etkinlikte, gerek kilolarından kurtulan hastalar gerekse de onlara eşlik eden yakınlarının, katettikleri olumlu gelişme üzerine büyük mutluluk yaşadığı gözlendi. Çeşitli film ve dizilerde rol alan Gülnihal Demir, eskiden yaşadığı şeker, tansiyon hastalığı ve hareket zorluğundan hiçbirisinin kendisini artık etkilemediğini anlattı. Film yapımcılarının halkın kendisini bu şekilde tanıdığını bu nedenle fazla kilo vermesini istediklerini de söyleyen Gülnihal Demir, "Ama ameliyattan sonra kilo vermem kaçınılmaz oluyor. Seyircim beni yeni halimle de kabul edecektir" dedi.

44 kilo veren Seval Yenir de, ameliyata karşı çıkan annesinin yeni halini gördükten sonra mutlu olduğunu anlattı. Etkinliğin en dikkat çeken ismi de Kamilcan Özdemir oldu. 184 kilodan 83 kiloya inen Kamilcan Özdemir'in bambaşka bir görünüme kavuştuğu görüldü. Kilolu dönemlerinde özellikle aşk hayatında üzüntüler yaşadığını ifade eden Kamilcan Özdemir, "Şimdi kız arkadaşlarımla ilişkilerim düzeldi. Artık terk edilmiyorum. 22 ay önce ameliyat oldım. Hem günlük hayatım, hem de sosyal hayatım çok farklılaştı" diye konuştu.

OBEZİTE CERRAHİSİ KİLOLAR İÇİN EN ETKİN YÖNTEM

Kilolarından kurtulan hastaların ameliyatını gerçekleştiren Özel Çiğli Kordon Obezite ve Laparoskopik Cerrahi Merkezi'nden Operatör Doktor Cemal Kara da "Obezite konusunda bilgi ve deneyimin artması, teknolojinin gelişmesi sonucunda ameliyatın başarı oranı arttı. Komplikasyonlar azaldı. Bu avantajları nedeniyle cerrahi daha çok uygulanır ve tercih edilir oldu. 2014 yılında dünyada 400 bin, Türkiye'de ise yaklaşık 6 bin kişi obezite ameliyatı oldu. Obezite cerrahisinde farklı ameliyat teknikleri var, ancak hangi ameliyatın daha uygun olduğu hastayla yapılacak görüşme ile muayene sonrası şekilleniyor. Bu kararı verirken hastanın yeme, içme ve diğer alışkanlıkları, spor yapma durumu, mevcut olan başka hastalıklar olması, geçirilmiş ameliyatlar önemli oluyor" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Gülnihal Demir İzmir Politika Güncel Haberler

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title