Haberler

Murat Menteş: 'Sosyal Medya Sınırları Kaldırdı'

Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 6. Kitap Fuarı'nın yazar konuklarından biri de Murat Menteş oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 6. Kitap Fuarı'nın yazar konuklarından Murat Menteş, "Dünyanın çağdan çağa anlamı değişiyor. Bugün sosyal medyayla birlikte dünyada sınırlar kalktı" dedi.Uluslararası Fuar Merkezi'nde bir haftadır kitap severleri ağırlayan Kocaeli Kitap Fuarı'nın kapanışına iki gün kala yazar trafiği de arttı. Fuarın hafta sonu yazar konuklarından biri de, “Korkma Ben Varım” adlı romanı, Türkiye Yazarlar Birliği tarafından roman dalında ödüle layık görülen yazılarında sıra dışılığıyla tanınan Menteş'ti. Geniş bir okuyucu kitlesine hitap eden Menteş, güncel konularla ilgili görüş bildirirken psikoloji üzerine de değerlendirmelerde bulundu.

İnsanların bazı şeylerden vazgeçebileceğini söyleyen Menteş "Mesela ben Roman yazmaktan vazgeçebilirim. Oturduğum evden, kıyafetlerimden, makamdan, paradan vazgeçebilirim. Ama asla haysiyetimden vazgeçmem"dedi. Pişmanlığın bir aydınlanma anı olduğunu vurgulayan Menteş, "Bir şeyi yanlış düşündüm yada yaptım dediğimizde kendimizi alkışlamalıyız. Demek ki doğruyu bulmuşuzdur" ifadelerini kullandı.Menteş, uygar devletlerin birlik içinde yaşaması gerektiğine dikkat çekerek, "Dünya çağdan çağa değişiyor. Sosyal medya sınırları ortadan kaldırdı. Buradan dünyanın diğer ucuyla iletişim kurabiliyoruz. Uçaklarla en uzak mesafe 15 saate düştü. Bazı ülkeler vize de istemiyor"diye konuştu. Menteş, söyleşisinde okurlarına da söz vererek onların duygu ve düşüncelerini dinledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Murat Menteş Türkiye Politika Güncel Haberler

Özel, rahatsızlandığını öğrenince Bahçeli'ye cevap vermekten vazgeçti: Konuşmada MHP ile ilgili kısmı atladık

Özel, rahatsızlandığını öğrenince Bahçeli'ye cevap vermekten vazgeçti: Konuşmada MHP ile ilgili kısmı atladık

15 kişinin can verdiği Diyarbakır-Mardin arasındaki yangının çıkış nedeni elektrik tellerindeki kıvılcımlar

15 kişinin can verdiği Diyarbakır-Mardin arasındaki yangının çıkış nedeni elektrik tellerindeki kıvılcımlar

MHP'li kaynaklar 'Ciddi bir sorun yok' diyor ama Bahçeli'nin görüntüsü sevenlerini korkuttu

MHP'li kaynaklar "Ciddi bir sorun yok" diyor ama Bahçeli'nin görüntüsü sevenlerini korkuttu

Bakmadan Geçme

Iron Man filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Iron Man filmi ne zaman, nerede çekildi? 25-26 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Küçük Esnaf filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Küçük Esnaf filmi ne zaman, nerede çekildi? Gülen Gözler filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Gülen Gözler filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 25-26 Haziran hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? Avanak Abdi filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Avanak Abdi filmi ne zaman, nerede çekildi? Dokunmayın Şabanıma filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Dokunmayın Şabanıma filmi ne zaman, nerede çekildi? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! Babası filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Babası filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 #129300 KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 25 Haziran Salı İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 25-26 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi!
Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title