Haberi Paylaş

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar hükümete meydan okudu: Nevruz'a merhaba, AKP-MHP iktidarına da elveda

Güncel Haberler

Diyarbakır'daki Nevruz etkinliklerinde bir konuşma yapan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, iktidara sert sözlerle yüklendi. İktidardan kurtulma zamanı geldiğini söyleyen Sancar, " Bu felaket iktidarını mutlaka göndereceğiz. Nevruz'a merhaba, AKP-MHP iktidarına da elveda. Hep birlikte göndereceğiz onları." dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Diyarbakır'daki Nevruz etkinliklerine katıldı. Burada bir konuşma yapan Sancar, AK Parti ve MHP'ye sert sözlerle yüklendi. Seçimleri işaret eden Sancar, iktidarı göndereceklerini söyledi.

Sancar şunları söyledi:

"Bu Nevruz'u büyük depremin yarattığı felaketin gölgesinde karşılıyoruz. Acımız büyük, yasımız var. Ama öfkemiz de var. Ama bu öfkeyi mücadeleye, mücadeleyi de yeni yaşamı inşa etme iradesine çevireceğiz. Bu büyük depremi, büyük felakete dönüşmesinin sorumlusu; AKP-MHP iktidarıdır. Bu iktidar; talan politikalarıyla, rant ekonomisi ile, yandaşlara peşkeş çektiği kaynaklarla ülkeyi yıkıma sürüklemiştir. Depremi de felakete dönüştüren budur.

"NEVRUZ'A MERHABA, İKTİDARA ELVEDA"

Bu iktidar bir felaket iktidarıdır. Bu iktidarın adını açık koyalım. Yıkım, kan, talan ve felaket iktidarı. Şimdi bu iktidardan kurtulma zamanıdır. Bu felaket iktidarını mutlaka göndereceğiz. Nevruz'a merhaba, AKP-MHP iktidarına da elveda. Hep birlikte göndereceğiz onları.

"MUTLAKA BAŞARACAĞIZ"

Çok kalmadı. 14 Mayıs'ta sandıklarda, bu güçlü ittifaklarla yeni bir başlangıcın güçlü sonuçlarını çıkaracağız. Bu sandıklara savaş iktidarını sömürü ve talan iktidarını gömeceğiz. Buradan değişimin, dönüşümün, barışın ve özgürlüğün gücünü ve güvencesini çıkaracağız. Bu ülkede demokratik dönüşümün de büyük barışın da güvencesi bizleriz, sizlersiniz; sizlerin kararlı duruşu ve yürüyüşüdür. Başaracağız, mutlaka başaracağız."

Kaynak: ANKA / Güncel

Halkların Demokratik Partisi Mithat Sancar Diyarbakır Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Resul Altıntaş:

Mithat SANCAR " Bu felaket iktidarını mutlaka göndereceğiz. Nevruz'a merhaba, AKP-MHP iktidarına da elveda. Hep birlikte göndereceğiz onları." dedi. Yüzde yüz haklı. Bu iktidar PKK ve terör seviciler için felaket iktidarı. Vatan hainleri için felaket iktidarı.

Cevap Yaz47Yayından Kaldır
Mehmet Mirdeslioglu:

YYorum yapmaya degmez yapsamda yayinlanmaz

Cevap Yaz05Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title