Haberler

Minibüsçüler Yol Kapattı

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, güzargahları değiştirilen 20 minibüsçü, kısa süreli yol kapatma eylemi yaptı.

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, güzargahları değiştirilen 20 minibüsçü, kısa süreli yol kapatma eylemi yaptı.

Marmaris Belediyesi encümeni, geçen 14 Mayıs'ta Armutalan 51 No'lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'ne bağlı yolcu minibüslerinin güzergahlarını değiştirdi. Uygulamaya, bugün başlandı. Zabıta ekipleri, Armutalan Beldesi-Marmaris seferini yapan minibüslerin Yunus Nadi Caddesi'nden 186'ncı Sokağa dönmelerine izin vermedi. Minibüsçüler, bunun yasal olmadığını belirtip, durumu trafik polislerine bildirdi. Daha sonra Armutalan 51 No'lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'ne üye 20 minibüs, söz konusu yolu 1 saat süreyle trafiğe kapattı. Daha sonra minibüsçüler yolu tekrar trafiğe açarken, Armutalan 51 No'lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Orhan Can, kaymakamlığa gidip, encümen kararının ilçe ve il trafik komisyonlarından geçirilmesi gerektiğini belirterek, dilekçe verdi.

Kaymakamlıktan sonra Yunus Nadi Caddesi'ne gelen Kooperatif Başkanı Can, şöyle dedi:

"Marmaris Belediyesi encümen kararı bize geçen Cuma günü tebliğ edildi. Belediye böyle bir karar alabilir. Ancak, önce ilçe sonrasında da il trafik komisyonundan geçirtip, onaylatması gerekir. Biz böyle bir onaya rastlamadık. Şu anki güzergahımızda 1987 yılından beri çalışıyoruz. En son 2002 yılında komisyonca alınan kararlar doğrultusunda yolcu taşımaya da devam ediyoruz. Araçlarımız 10 bin 553 sayılı Bakanlar Kurulu kararınca 1992 yılından beri hatlarıyla birlikte tescilli. Bu nedenle güzergahımızın değişmesi için önceden bize haber verilmeli ve değişen güzergahta büyük bir kamu menfaati olmalı. Bu konuyla ilgili kaymakamımıza da müracaat ettik. Bu işin tatlıya bağlanmasını eğer varsa bize komisyon kararlarının tebliğ edilmesini istedik."

Güzergahlarının değiştirilmesinin nedeninin Marmaris 4 No'lu Taşıyıcılar Kooperatifi'ne yeni hat vermek olduğunu ileri süren Can, "Burada nasıl bir kamu menfaati var? Güzergahımızı kaldırıp, Marmaris 4 No'lu Marmaris kooperatifine güzergah veriyorlar. Hukuksal açıdan sonuna kadar hakkımızı arayacağız. 2002 yılı komisyon kararına göre bu hatta çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Zabıta ekipleri, eski hatlarında çalışmaya devam eden minibüslerin plakalarını tek tek fotoğraflayıp, tutanak tutmaya başladı.

DEB(İÖ/İD) - Muğla / Marmaris

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Marmaris Belediyesi Orhan Can Muğla Politika Güncel Haberler

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title