Haberler

Metro İnşaatından 110 Bin Lira Tazminat

Abone Ol

İzmir Karşıyaka'da oturan Güler Özertem, metro inşaatı çalışmalarında evinde oluşan hasar nedeniyle açtığı davada 110 bin TL tazminat kazandı.

İzmir Karşıyaka'da oturan Güler Özertem, metro inşaatı çalışmalarında evinde oluşan hasar nedeniyle açtığı davada 110 bin TL tazminat kazandı.

Karşıyaka 1671 Sokak, 110 numarada bulunan evinde metro inşaatı çalışmaları sırasında ciddi derecede hasar oluştuğunu ve yıllarca oturduğu evinden Alsancak'a taşındığını söyleyen Güler Özertem, avukatı Ahmet Sinan Sürücü aracılığıyla dava açtı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, inşaatı yapan Hiperbol İnşaat, Farsel İnşaat, Yertaş İnşaat, Egezemin İnşaat'a karşı Karşıyaka Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuran Özertem, 229 bin lira maddi ve manevi tazminat istedi.

Yaklaşık 3 yıldır süren dava, sonunda bitti. Mahkeme, davalı İzmir Büyükşenir Belediyesi ve metro inşattına yapan taşeron firmaların, yasal faizi hariç 86 bin lira, yasal faiziyle birlikte ise 110 bin TL tazminat ödenmelerine karar verdi.

Güler Özertem, mahkemenin verdiği kararın emsal olduğunu belirtti. Özertem, "Benim çocukuluğum o evde geçti. Tazminatın parasını henüz alamadığımız için tadilata başlayamadık" dedi.

Güler Özertem, ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi ve diğer şirketlere karşı kira alacağı olan 48 bin TL'lik yeni bir dava daha açtı. Güler Özertem'in avukatı Ahmet Sinan Sürücü, mahkemenin tayin etiği bilirkişinin raporu bir türlü hazırlayıp sunmadığı gerekçesiyle de müvekilinin hakkını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) aramaya karar verdi. AİHM'in başvuruyu ve belgeleri incelediği bu davanın henüz başlamadığı bildirildi. - İzmir

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ahmet Sinan Karşıyaka Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Sürat Kargo Cumartesi açık mı? Sürat Kargo Cumartesi günü dağıtım yapıyor mu, saat kaça kadar açık? AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK 2023? Anadolu Üniversitesi sınav giriş belgeleri açıklandı mı, nereden alınır? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanır? Asgari Ücret Tespit Komisyonu hangi tarihte toplanıyor? DOĞU EKSPRESİ BİLET FİYATLARI 2023 || Doğu Ekspresi bilet ne kadar 2023, 2 kişilik, 4 kişilik örtülü kuşetli, yataklı ne kadar? Borsa neden düşüyor? 1 Aralık Borsa neden düşer, hisseler neden düşüş gösterir? Çalışan emekliye ikramiye (5000 TL) ne zaman yatacak, yatacak mı? Çalışan emekliye 5 bin TL verilecek mi? Asgari ücret ne zaman belli olacak? Asgari ücret kaç TL, ne kadar olacak 2024? APPLE ZAM GELECEK Mİ, geldi mi, ne zaman geliyor? iPhone 15, 14, 13, zam geldi mi? Ankara Cuma namazı saat kaçta? 1 Aralık Cuma Ankara cuma namaz saati! CUMA MESAJLARI RESİMLİ 2023: 1 Aralık Cuma mesajları yazılı, resimli, kısa, ayetli! Hayırlı Cumalar mesajları! İstanbul Cuma namazı saat kaçta? 1 Aralık Cuma İstanbul cuma namaz saati! TÜİK KASIM AYI ENFLASYON ne zaman açıklanacak, saat kaçta, beklenti ne kadar? 2023 TEFE-TÜFE oranı nedir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü Selman Öğüt kimdir? Selman Öğüt kaç yaşında, ne iş yapıyor? 1 Ocak 2024 tatil mi? 1 Ocak resmi tatil mi, okul, iş yerleri, devlet kurumları açık mı? 3600 ek gösterge torba yasada var mı? Yeni torba yasada 2023 3600 ek gösterge var mı?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title