Haberler

Merkez Cami İçin Temel Atma Töreni Düzenledi

Güncelleme:

Bekbele Merkez Camii'nin inşaatının temeline dualar ve tekbirlerle ilk harc kondu.

23 metre minare uzunluğu ile İskenderun'un en yüksek camisi olmaya aday Bekbele Merkez Camii'nin temel atma törenine halkın ilgisi büyüktü. Yoğun bir katılımın olduğu temel atma töreninde; AK Parti Hatay Milletvekilleri Ecz. Hacı Bayram TÜRKOĞLU ve Orhan KARASAYAR'ın yanı sıra, 22. Dönem AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Soydan, İskenderun İlçe Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, AK Parti Hatay İl İkinci Başkanı Bilgehan Aksoy, Sarıseki Belediye Başkanı Bülent Özer, Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan, Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen, Altınçağ Belediye Başkanı Yaşar Düz, AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Dr. Uğur Feriz, AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Av. Abdullah Arıcan, işadamları ve çok sayıda davetli  de hazır bulundular.

Veysel Karani Camii İmamı Cumali Orak'ın okuduğu Kuran'ın ardından kürsüye gelen Bekbele Belediye Başkanı Beyazıt Bestami Bilgili, caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek; "Katılımları ile temel atma törenimizi şereflendiren tüm misafirlerimize şükranlarımı sunuyorum" dedi. Camileri toplumun atan kalbi ve memleketin tapu senetleri olarak nitelendiren İskenderun İlçe Müftüsü Kavillioğlu, camilerin sadece bedenleri değil gönülleri de bir araya getirdiğini ifade etti.

Mabedin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Milletvekili Türkoğlu; "Bir milletin geçmişten bugüne gelen seyir çizgisinde onu, tarihte var eden değerleri söz konusudur. Üç kıta ve yedi denize hâkim olduğumuz dönemde dünyanın dört bir tarafında ecdadın bıraktığı ulu mabetler, eserler bizim millet varlığımızın en büyük ispatıdır. Mabetler ibadet maksatlı asli unsur olmakla beraber, orada buluşan gönülleri, birbirleriyle hem dem etme misyonuna da sahiptir" dedi.

Bekbele Merkez Camii inşaatının hayırlara vesile olmasını dileyen Milletvekili Karasayar da, camiinin yapımında emeği geçen Bekbele  Belediye Başkanı Beyazıt Bestami Bilgili, İskenderun İlçe Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ve hayırseverlere teşekkür etti.

Tekbirler ve kesilen kurbanlarla protokol üyeleri hep birlikte camiinin temeline ilk harcı koydular.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Hacı Bayram Türkoğlu İskenderun Ak Parti Bekbele Güncel Haberler

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Atatürk Anıtı'na baltayla saldırı! Provokatörlerden 'Neden' sorusuna 'Sadece Allah rızası için' yanıtı

Atatürk Anıtı'na baltayla saldırı! Provokatörlerden "Neden" sorusuna "Sadece Allah rızası için" yanıtı

IShowSpeed'in Türk döneriyle imtihanı! 'Bismillah' diyerek ilk ısırığı aldı, ortalığı birbirine kattı

IShowSpeed'in Türk döneriyle imtihanı! "Bismillah" diyerek ilk ısırığı aldı, ortalığı birbirine kattı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title