Haberler

Mehdi Eker: "Bunların Derdi Çözüm veya Barış Değil" - Diyarbakır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, "Kimse bizden daha fazla Kürt değil. Kürtlerin dilini konuşması, kültürünü geliştirmesi, başı dik, alnı açık bir şekilde Kürt kimliğiyle iftihar edebilmesi bizim uyguladığımız politikalarla, yaptığımız reformlarla bu topraklarda var zaten." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, "Kimse bizden daha fazla Kürt değil. Kürtlerin dilini konuşması, kültürünü geliştirmesi, başı dik, alnı açık bir şekilde Kürt kimliğiyle iftihar edebilmesi bizim uyguladığımız politikalarla, yaptığımız reformlarla bu topraklarda var zaten." dedi.

24 Haziran'da Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'ne yönelik Diyarbakır'da çalışmalarını sürdüren Eker, beraberindeki partililerle Bismil ilçesinde incelemelerde bulundu.

Partisinin Bismil İlçe Başkanlığını ziyaret eden Eker, burada yaptığı konuşmada, 24 Haziran'daki seçimlerin çok önemli olduğunu söyledi.

Diyarbakır'ın daha fazla güzelleşmesi, işsizlerin iş bulması, kente yatırım ve daha fazla hizmet yapılması için seçimlerin önem taşıdığını belirten Eker, bazı partilerin hizmet yapmak gibi bir derdinin bulunmadığını kaydetti.

Eker, "Onlar diyor ki 'İş olmasın, işsizlik artsın.' İşsizlik artsın ki dağa götürmek için daha kolay kandırabilsinler. Sefaletten, işsizlikten, fukaralıktan, yokluktan, kinden, nefretten ve gözyaşından medet umuyorlar. Çünkü bunların ipini elinde tutan güçler bunu istiyor." ifadelerini kullandı.

"Kimse bizden daha fazla Kürt değil"

HDP ve terör örgütü PKK'nın çözüm sürecini baltaladığını söyleyen Eker, şöyle devam etti:

"Kimse bizden daha fazla Kürt değil. Kürtlerin dilini konuşması, kültürünü geliştirmesi, başı dik, alnı açık bir şekilde Kürt kimliğiyle iftihar edebilmesi bizim uyguladığımız politikalarla, yaptığımız reformlarla Allah'ın izniyle bu topraklarda var zaten. Eskiden Kürtçe televizyon var mıydı? Kim getirdi? Biz getirdik. Okullarda, üniversitelerde Kürtçe bölümler bizimle geldi. HDP getirmedi, PKK getirmedi. Aksine biz demokratikleşme ve sivilleşme ile barışı sonuna kadar tesis etmek için çabaladık. Üç adım attık, üçünü de onlar sabote etti. Habur sürecini kim provoke etti, kim engelledi? PKK yaptı. HDP bize yardım etmedi. Yardım etmek isteyenlerin de gücü yetmedi çünkü dağa karşı bir şey söyleyemiyorlar, güçleri yetmiyor."

"Bunların derdi çözüm veya barış değil"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eker, Diyarbakır'da barış olmasını ve güller açmasını istediklerini ancak terör örgütü PKK'nın sözde mahkeme kurarak insanlara ceza verdiğini aktardı.

Diyarbakır'daki iş adamlarına, yatırımcılara ve büyük çiftçilere böyle yapıldığını anlatan Eker, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ailelere gidip 'Bize oğlunu vereceksin dağa götüreceğiz' dediler. Oğlun yok veya gelmiyorsa 'O zaman kızını vereceksin' dediler, alıp götürdüler. 'Oğlun yok, kızın yok, o zaman bize şu kadar haraç vereceksin' dediler. Her tarafa mayın yerleştirdiler. Barış, çözüm, güzellik diyoruz onlar alttan mayınları döşüyorlar. Bunların derdi çözüm veya barış değil. Bunlar daha çok kanın peşinde. Diyorlar ki 'Her Kürt ailesinin evinden bir cenaze çıksın'. Böylece düşmanlık ve kin artsın istiyorlar. Bu örgüt anlayışı bu şehrin kaderinin üstüne kara bir kabus gibi çökmüş. İşsizlik de bundan. Yatırım ve istihdamın eksikliğinin sebebi de bunlar. Çünkü huzur bırakmıyorlar, huzurun düşmanıdırlar."

Vatandaşların bu seçimde Diyarbakır'a sahip çıkmasını isteyen Eker, AK Parti'nin Mecliste en güçlü şekilde temsil edilmesi gerektiğini vurguladı.

Eker ve beraberindekiler, daha sonra esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların Ramazan Bayramı'nı kutlayan Eker, bayramın barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Kaynak: AA / Güncel

Mehmet Mehdi Eker Diyarbakır Politika Güncel Haberler

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

Bakmadan Geçme

Rüyada yurt dışına çıkmak, yurt dışına gideceğini görmek ne anlama gelir? Rüyada yurt dışına tatile gitmek, taşınmak anlamı GASTRONOMİ BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll ÖSYM ve YÖK ATLAS ile Gastronomi bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları… Allan Saint-Maximin KOC03 uçak takip! (CANLI) Allan Saint-Maximin saat kaçta İstanbul'da olacak? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 16 Temmuz bugünkü günün maçları Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Şehitkamil, Nizip 16-17 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! VETERİNERLİK BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll Veterinerlik taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları! 16-17 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? Diyarbakırlı Ramazan Hoca olayı nedir? Ramazan Hoca'nın katili kaç yıl ceza aldı? Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim, ne kadar ceza aldı? Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim çıktı? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Seyhan, Yüreğir, Çukurova 16-17 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Selçuklu, Karatay, Meram 16-17 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Gaziemir 16-17 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Gemlik, Nilüfer, Osmangazi 16-17 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kepez, Muratpaşa, Alanya 16-17 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Esenyurt, Küçükçekmece, Pendik 16-17 Temmuz 2024 İstanbul su kesintisi listesi!
Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title