Haber : Medeniyet Gençliğinden Cami Saldırısına Tepki - Haberler

Haberi Paylaş

Medeniyet Gençliğinden Cami Saldırısına Tepki

Medeniyet Gençliğinden Cami Saldırısına Tepki

Medeniyet Gençliği Derneği, PKK örgütünün Diyarbakır’da Osmanlı’nın ilk inşa ettiği 500 yıllık tarihi Kurşunlu Camii’ne yaptığı saldırıyı kınadı.

Medeniyet Gençliği Derneği, PKK örgütünün Diyarbakır'da Osmanlı'nın ilk inşa ettiği 500 yıllık tarihi Kurşunlu Camii'ne yaptığı saldırıyı kınadı.

PKK'lı teröristlerce Diyarbakır'ın Sur ilçesinde ilk Osmanlı eseri Fatih Paşa (Kurşunlu) Camii'ne düzenlenen saldırıya Medeniyet Gençliği Derneği de tepki gösterdi. Medeniyet Gençliği Derneği Genel Başkanı Fatih Ayhan, camilerin barış ve huzurun timsali olduğunu söyledi. Camileri vicdan ve mesuliyetin kalesi olarak tarif eden Ayhan, "Cami, İslam medeniyetinin şubesidir. Müminlerin mahremidir, namusudur. Türk, Kürt, Acem, Arap, Laz, Çerkes, Boşnak, bu milletin ortak mazisinin ve sarsılmaz kardeşliğinin nişanesidir. Ecdadın bize emanetidir. Minarelerden yükselen ezan sesleri bize bizi hatırlatan, bizi yeniden kendimize getiren yüce diriliş çağrısıdır" dedi.

Cami yakmanın, zulme ve fitneye karşı durmaya yapılan bir hareket olduğunu ifade eden Ayhan, "Cami yakmak Türk'ü Kürt'e, siyahı beyaza, zengini fakire ve güçlüyü güçsüze kardeş eden İslam ruhunu yok etmeyi istemektir. Peygamberler şehri Diyarbakır'da cami yakmak, Peygamber Efendimizin ve güzide ashabının istirahatgahlarına saldırmak demektir. Diyarbakır'da, Anadolu'nun medeniyet havzası Amed'de cami yakmak, Kürt halkını İslam'dan uzaklaştırmak isteyen şeytani örgütlerin gün yüzüne çıkan kirli emellerinin bir tezahürüdür. Cami yakmak, Müslüman Kürt halkını, iman nuru ve kuvvetinden koparmak istemektir. Bizi birbirimize çelik gibi bağlayan maneviyatı kabullenememektir" diye konuştu. - BURSA

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Müslüman Kürt Fatih Ayhan Diyarbakır Kurşunlu Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title