Korona uyarısı yapan kostümlü sanatçının aldığı cevap "Pes" dedirtti: Gözümle görmediğime inanmam - Haberler
Haberi Paylaş

Korona uyarısı yapan kostümlü sanatçının aldığı cevap "Pes" dedirtti: Gözümle görmediğime inanmam

Demirören Haber Ajansı - Mustafa Yusuf Kantarlı - Güncel
 - Güncelleme:

Adana'da dikkat çekmek için 'kral kostümü' giyen tiyatro oyuncusu, kentin işlek caddelerinde vatandaşları koronavirüse karşı uyararak, maske dağıttı. Vatandaşların kendisine verdiği cevaplar ise 'Pes' dedirtti. Bir seyyar satıcı "Bıktım artık öleceksek ölelim" derken, başka bir vatandaş ise "Virüse inanmıyorum, gözümle görmüyorum" dedi.

Yeni tip koronavirüs salgını, gün geçtikçe çoğu vatandaşın 'maske, mesafe, temizlik' kurallarına uymamasından dolayı can almaya devam ediyor. 81 ilde zorunlu hale getirilen maske kuralına rağmen Adana'da kentin en işlek caddelerinde vatandaşların bazıları hiç maske takmazken, bazı vatandaşlar ise maskesini koluna ve çenelerinin altına takıyor.

Adana'da yaşayan tiyatro ve dizi oyuncusu Hüseyin Şen, kentin en işlek noktalarında maske takmayan vatandaşları uyarmak için kendi imkanlarıyla bir proje hazırladı. Vatandaşların dikkatini üzerine çekmek için kendi diktirdiği kral kostümüyle sokak sokak gezen Şen, maske takmayan vatandaşlara virüsün ciddiyetini anlatarak maske takmalarını sağlıyor. İnsanların bu virüsten kurtulması için farkındalık oluşturmak amacıyla kral kostümü giyerek sokak sokak dolaştığını belirten Hüseyin Şen, sadece devletin çabalarıyla değil, vatandaşların da el birliğiyle mücadele edip, bu virüsü yenmesi gerektiğini kaydetti.

Maske uyarısına 'şoke' eden cevaplar; 'gözümle görmediğime inanmam'

Maske uyarısına 'şoke' eden cevaplar; 'gözümle görmediğime inanmam'

Sağlıklı bir dünya istediğini belirten Şen, "Ben sokak sokak gezip maske uyarısı yapıp maske dağıtıyorum. Bazı vatandaşlar bileğine, koluna ve çene altına maskeleri takıyor. Ben de onlara 'kardeşim bu maske aksesuar değil, doğru şekilde takıp hem kendini hem de çevrendekileri koru' diyorum. İnsanlar bana 'bir şey olmaz' diyorlar. Sana olmayabilir ama yanındakine zarar veriyorsun. Ben bu kostümü ilgi ve dikkat çekmek için giyiyorum. Gerekirse il il gezeceğim. Bu maskenin nasıl takılacağını, doğru bir maskenin nasıl takılacağını öğretmeye çalışacağım" diye konuştu.

Maske uyarısına 'şoke' eden cevaplar; 'gözümle görmediğime inanmam'

Kentin en işlek caddelerinden biri olan İnönü Caddesi'nde dolaşarak maske takmayan vatandaşları uyaran Şen, maske takmadan yürüyen bir genci durdurarak takması için maske verdi. Vatandaşın yüzüne taktığı maskeyi Şen'in yanından ayrıldıktan birkaç metre sonra çıkartıp, cebine koyduğu görüldü.'

Maske uyarısına 'şoke' eden cevaplar; 'gözümle görmediğime inanmam'

Maskesini çenesinin altına takan bir seyyar satıcı ise Hüseyin Şen'in maskesini doğru takması konusundaki uyarılarına, "Yeter artık maske takmaktan bıktık, usandık. Siz dua edin çeneme takmışım. Artık öleceksek ölelim, ne yapalım yani?" ifadelerini kullandı.

Maske uyarısına 'şoke' eden cevaplar; 'gözümle görmediğime inanmam'

Çarşıda maskesiz dolaşan Hasan Çakır isimli kişi ise basın mensuplarını görünce maske taktı. Çakır, 'Neden maske takmıyorsunuz?' sorusuna, "Maske takılacak bir durum yok. Koronavirüse inanmıyorum. Çok fazla tanıdığım var ve hiçbiri virüse yakalanmadı. Ben gözümle görmediğime inanmam" cevabını verdi.

Maske uyarısına 'şoke' eden cevaplar; 'gözümle görmediğime inanmam'

Maske uyarısına 'şoke' eden cevaplar; 'gözümle görmediğime inanmam'

Demirören Haber Ajansı / Mustafa Yusuf Kantarlı - Güncel

Koronavirüs Hasan Çakır Tiyatro Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

yusufcuk:

Kralsın

Xxx:

. Bunun gibileri korona hastalarının yanına koyacaksın.o zaman anyayı konyayı görür.korona kap da, bir nefes alamamaya başla ciğerlerin çürüdüğü zaman, koronaya inanırsın.seni de bulur corona..

yazık oldu trumpa:

öleceksek ölelim diyenlerin duasını kabul et yarabbi

Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title