Haberi Paylaş

Marmaris körfezi normalle döndü

Güncel Haberler

Marmaris körfezi normalle döndü Muğla'nın Marmaris ilçesinde hafta sonu şiddetli sağanak yağış sonrası İçmeler ve Armutalan bölgesindeki dağlardan denize dökülen çamurlu suyun oluşturduğu çamurlu görüntü yerini mavi ve turkuaza bıraktı.

Marmaris körfezi normalle döndü

MUĞLA - Muğla'nın Marmaris ilçesinde hafta sonu şiddetli sağanak yağış sonrası İçmeler ve Armutalan bölgesindeki dağlardan denize dökülen çamurlu suyun oluşturduğu çamurlu görüntü yerini mavi ve turkuaza bıraktı.

Marmaris ilçesinde 27 Ocak'ta öğle saatlerinde başlayan sağanak yağış İçmeler mahallesinde taşkına neden olmuş ve bazı evleri su basmıştı. 2021 yılında çıkan orman yangınında tamamen yanan İçmeler mahallesindeki dağlık bölgelerden İçmeler mahallesine akan yağmur suları toprağı da sürükleyerek çamur deryasına dönüştü.

Dağlardan denize dökülen çamurlu su Marmaris körfezini kahverengiye bürümüştü. İki gün süren denizdeki kahverengi görünüm yerini tekrar mavi ve turkuaza bıraktı. Cuma günü Drone pilotu Metin Ülker tarafından çekilen çamurlu denizin görüntüsü sonrası mavi ve turkuaz görüntü de yine Drone pilotu Burkay şahin tarafından görüntülendi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Armutalan Marmaris İçmeler Muğla Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title