Haberler

Mardin Artuklu Üniversitesinde 2 bin 500 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı

Abone Ol

Mardin Artuklu Üniversitesinde bahar şenlikleri kapsamında 2021-2022 akademik yılı mezuniyet töreni düzenlendi.

Mardin Artuklu Üniversitesinde bahar şenlikleri kapsamında 2021-2022 akademik yılı mezuniyet töreni düzenlendi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, üniversite kampüsünde düzenlenen törende, mezun olan öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Üniversitenin 5 dilde eğitim verdiğini kaydeden Özcoşar, "Türkçe, Kürtçe, Arapça, Süryanice ve İngilizce eğitim yapıyoruz. Sadece Türkiye'de değil dünyanın hiçbir yerinde 5 dilde eğitim yapan başka bir üniversiteye rastlayamazsınız. Dolayısıyla üniversitemizin kıymetini bilelim.

Dışarıda Artuklu kimliğimizi onurla taşıyalım." dedi.

Lisans dönemi birincisi Edebiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Beyan Abdullah ise hoşgörünün, samimiyetin ve hiçbir ayrım olmaksızın, insana insan olduğu için değer veren bir üniversitede okumanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Abdullah, "Şehir ve üniversite özdeşleşmiş durumda. Öğrenciyi hem akademik hem sosyal kültürel ve sportif anlamda yetiştirmek için tüm imkanları zorlayan herkese çok teşekkür ederim." diye konuştu.

Üniversiteyi dereceyle bitiren öğrencilere ödül verilmesinin ardından mezun olan yaklaşık 2 bin 500 öğrenci kep attı.

Kaynak: AA / Güncel

Artuklu Üniversitesi İbrahim Özcoşar Üniversite Artuklu Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Güneş doğduktan sonra sabah namazı kılınır mı DİYANET? Sabah namazı güneş doğduktan kaç dakika sonra kılınır DİYANET? CUMARTESİ GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI? 2 Aralık 2023 Eczane çalışma saatleri! Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title