Haberler

Mahkeme Başkanından Darbeci Binbaşıya: "Düzgün Konuş" (3)

Abone Ol

DURUŞMADA GERGİNLİK SÜRÜYORMuğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki savunmasına devam eden binbaşı Şükrü Seymen, savcının lehte ve aleyhte delil toplamak zorunda olduğunu belirterek, "Kimsenin kişilik haklarını saygısızlık yapmıyorum.

DURUŞMADA GERGİNLİK SÜRÜYOR

Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki savunmasına devam eden binbaşı Şükrü Seymen, savcının lehte ve aleyhte delil toplamak zorunda olduğunu belirterek, "Kimsenin kişilik haklarını saygısızlık yapmıyorum. Radar kayıtlarına göre helikopter yok. Suikasttan yargılanmamam gerekiyor. İddianamede benimle ilgili lehime olan hangi delil var? MASE raporları size usulsüz bir şekilde gönderilmiş. Hava radarları araştırılmamış" dedi.

Sanık binbaşı Seymen'in iddia makamına yönelik bu sözleri savcı Ali Cenk Düzgün'ün tepkisine neden oldu. Savcı Ali Cenk Düzgün, "Şükrü Seymen, sabırlı bir şekilde dinle. Radar kayıtlarına göre tanımsız üç adet hava aracı görünüyor. Yapılan tüm çalışmalara rağmen bu araçların varış ve kalkış noktaları tespit edilememiştir. Hava radarlarının araştırılmadığı yönündeki iddia doğru değil. Her türlü şeyi söyleyeceksin de ben sana cevap vermeyecek miyim" dedi.

Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ da, "İtham boyutunda eleştiriler yapamazsın. İddia makamını suçladığın durumda, cumhuriyet savcısı cevap verme yetkisine sahiptir" diye konuştu.

MAHKEME BAŞKANINDAN SANIK GENERALE UYARI

Söz almadan ayağa kalkan sanık Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş de "Hava Kuvvetleri Komutanlığı mahkemenizi yanıltıyor" dedi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Baştoğ, "Sönmezateş, söz vermeden bir daha konuşursan seni duruşmadan atarım" diyerek, uyardı.

MASE NEDİR?

MASE, Multi Aegis Site Emulator'un kısaltmasıdır. NATO hava savunma ve gözetleme birimleri tarafından farklı radar sensörlerden gelen bilginin işlenmesi ve dijital ortamda teşhiri ilkesine dayanır.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ali Cenk Muğla Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

3600 ek gösterge torba yasada var mı? Yeni torba yasada 2023 3600 ek gösterge var mı? Peros hangi ülkenin? Peros hangi ülkenin ürünü, markası? Peros markası hangi ülkeye ait? BİM Aktüel Ürünler Kataloğu 1 Aralık: Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Süper Kupa neden Arabistan'da? 2023 Süper Kupa finali nerede oynanacak? TFF Süper Kupa açıklaması nedir? Süper Kupa ne zaman 2023, saat kaçta, nerede, hangi kanalda? Türkiye Süper Kupası ne zaman Fenerbahçe Galatasaray? Henry Kissinger kimdir? Henry Kissinger neden insanların ölümünden sorumlu tutuldu? Cannibal Holocaust (Yamyam) filmi neden yasaklandı, gerçek mi? Cannibal Holocaust Türkiye'de yasak mı, kaç ülkede yasaklandı? Malatya'da deprem mi oldu? Az önce Malatya'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 1 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? İSTANBUL BUGÜN (1 ARALIK) OKULLAR TATİL Mİ? İstanbul'da bugün ilkokul, ortaokul, lise okullar var mı, yok mu? 2023 1 Aralık okullar tatil mi? BUGÜN (1 ARALIK CUMA) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 1 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Dün gece deprem oldu mu? 1 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (1 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu?
title