Haberi Paylaş
Kocaeli'de Kuzen Cinayetine 22 Yıl Hapis Cezası

Kocaeli'de Kuzen Cinayetine 22 Yıl Hapis Cezası

Güncel Haberler

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde Yasin Halıcı'yı kendisi ile dalga geçtiği için öldüren kuzeni, yargılandığı mahkemece 22 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde geçtiğimiz yıl 12 yaşındaki Yasin Halıcı'yı kendisi ile dalga geçtiği için öldüren kuzeni, yargılandığı mahkemece 22 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davaya tutuklu sanık S.H., avukatı Fatih Polat ile öldürülen Yasin Halıcı'nın anne ve babası ile avukatları Güler Çetin katıldı. Halıcı ailesi adına konuşan Güler Çetin, "Sanık altın ve para almak için eve girmiş ve hiçbir sebep yokken Yasin'i öldürmüştür. En ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz" dedi.

Sanık avukatı Fatih Polat ise, S.H.'nin ruh halinin bozuk olduğunu, daha önce intihar girişiminde bulunduğunu belirterek, "Olaydan bir gün önce sanık yeniden hastaneye götürülmüş, hastanede yatırılmak istenmiş ancak kendisi bunu kabul etmemiştir. Olay günü ise S.H. amcasının evine gitmiş ve burada Yasin kendisi ile dalga geçince onun canını acıtmak istemiştir. Sanığın cezai ehliyeti yoktur. Bu nedenle hükümle birlikte tahliyesini talep ediyorum" diye konuştu.

Son sözü sorulan tutuklu sanık ise, kuzenini sevdiğini ve pişman olduğunu söyledi. Mahkeme heyeti, S.H.'nin cinayet sucundan 20 yıl, hırsızlık suçundan ise 2 yıl olmak üzere toplam 22 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Kartepe Köseköy Yüce Sokak'ta ikamet eden İstasyon İlköğretim Okulu öğrencisi Yasin Halıcı (12) evde öldürülmüş olarak bulunmuş, olayla ilgili gözaltına alınan kuzeni S.H. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. - KOCAELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Fatih Polat Kartepe Güler Politika Güncel Haberler

title